Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Polskie drużyny gotowe na otwarcie sezonu

Polskie drużyny gotowe na otwarcie sezonu

Już jutro rozpoczyna się Wyścig Dookoła Mazowsza. Pierwszy po tym, jak w marcu ogłoszono pandemię koronawirusa. Polskie drużyny szykują się na otwarcie światowego kalendarza wyścigów.

Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Już jutro rozpoczyna się Wyścig Dookoła Mazowsza. Pierwszy po tym, jak w marcu ogłoszono pandemię koronawirusa. Polskie drużyny szykują się na otwarcie światowego kalendarza wyścigów.
CCC Development
Ekipę CCC Development Team na wyścigu Dookoła Mazowsza będą reprezentować – Kacper Walkowiak, Damian Papierski, Szymon Tracz, Szymon Krawczyk, Stanisław Aniołkowski oraz Petr Kelemen. Wszyscy są już bardzo spragnieni rywalizacji. Tegoroczny sezon kolarski będzie wyjątkowo krótki. W związku z tym zainteresowanie udziałem w wyścigach organizowanych na terenie Polski jest wyjątkowo duże. W tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Mazowsza weźmie wiele ekip z doskonałymi zawodnikami w składzie.
– Ten krótki obóz szybko minął. Wykorzystałem maksymalnie czas. Dopisywała pogoda, więc udało się zrealizować kilka ciężkich jednostek treningowych. Mam nadzieję, że praca wykonana w Zieleńcu zaprocentuje podczas sezonu. W czasie Wyścigu Dookoła Mazowsza będę skupiał się na tym, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania i pomagać naszym sprinterom, szczególnie “Aniołkowi”. Sam nastawiam się na jazdę indywidualną na czas – mówi Szymon Tracz.
– Wykonaliśmy solidną robotę. Na Wyścig Dookoła Mazowsza wystawiamy najmocniejszy obecnie skład, ze zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Stanisławem Aniołkowskim, który jest w dobrej formie. Także nasi pozostali zawodnicy są odpowiednio przygotowani i mają wielki głód ścigania. To będzie ciekawy wyścig. Jego specyfika jest taka, że od samego początku trzeba być uważnym. Liczą się sekundy. Ważne będzie, aby na początku nie stracić za dużo, bo może się okazać, że nie będzie gdzie odrobić tych strat – mówi Tomasz Brożyna.
Stanisław Aniołkowski po raz kolejny przystąpi do rywalizacji z numerem jeden. Tym razem będzie bronił zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wywalczonego w ubiegłym roku.
– W 2019 roku też startowałem z “jedynką”. Wówczas jednak odziedziczyłem ją po Szymonie Sajnoku, który w 2018 wygrał wyścig w barwach ekipy CCC. Rok temu wygrałem już samodzielnie i teraz będę bronił koszulki. Na pewno inni zawodnicy będą zwracać na mnie szczególną uwagę. Po zgrupowaniu w Zieleńcu zrobiłem kilka akcentów szybkościowych, aby rozkręcić nogę. Jestem dobrze przygotowany, podobnie jak wszyscy moi koledzy. Mamy mocny skład, każdy z nas może ten wyścig wygrać. Dla nas najważniejsze jest, aby to któryś z nas stanął na najwyższym stopniu podium oraz byśmy wypadli jak najlepiej jako drużyna – kończy “Aniołek”.

Mazowsze Serce Polski
Z dużymi nadziejami do wyścigu przystąpią zawodnicy Mazowsze Serce Polski, którzy świetnie prezentowali się w rozpoczynających sezon wyścigach w Grecji i Turcji. Teraz czas na prawdziwą weryfikację ich formy. Drużyna z województwa mazowieckiego wystąpi w swoim domowym wyścigu w składzie: Tobiasz Pawlak, Paweł Bernas, Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Adrian Kurek i Norbert Banaszek.
– Wyścig Dookoła Mazowsza jest bardzo ważny w naszym kalendarzu startowym. Wystawiamy w nim najszybszy skład zawodników, którzy będą walczyć o zwycięstwa etapowe. Rokrocznie wyścig rozgrywa się na sekundy, więc każdy etap jest dla nas równie ważny. Jesteśmy dobrze przygotowani i gotowi do wznowienia sezonu w wyścigach UCI. Skład mamy wyrównany i rolę lidera na klasyfikację generalną określą dwa pierwsze etapy wyścigu – powiedział Adrian Kucharek – dyrektor sportowy Mazowsze Serce Polski – w wywiadzie dla portalu naszosie.pl.

Voster ATS Team
Ściganie w ramach kalendarza UCI rozpocznie wyścig Dookoła Mazowsza (UCI 2.2), który szczyci się w tym roku bardzo dobrą obsadą. Od 15 do 18 lipca rozegrane zostaną cztery etapy po mazowieckich szosach. Dzień później kolarze powalczą o Puchar Ministra Obrony Narodowej (UCI 1.2) w Wysokim Mazowieckiem.
Po polskich wyścigach, ekipę Mariusza Witeckiego czekają dwie etapówki w Rumunii i Bułgarii: 23-26 lipca odbędzie się Sibiu Tour (2.1), a od 28 lipca – Tour of Bulgaria (2.2). Równolegle druga część zespołu pościga się w słoweńskim Grand Prix Kranj (1.2). 6-9 sierpnia zespół powalczy w Czech Cycling Tour (2.1), a następnie w krajowym Tour Bitwa Warszawska (2.2). Reszta drużyny będzie wtedy ścigała się na Węgrzech. 23 sierpnia cały skład stanie na starcie wyścigu wspólnego, by walczyć o medale mistrzostw Polski.
– Nie było łatwo planować zmiany w kalendarzu na ten sezon, bo tak naprawdę sytuacja w Europie jest cały czas dynamiczna. Śledzimy więc obostrzenia w poszczególnych krajach, w których będziemy się ścigać, a także wytyczne UCI – komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS. – Jestem jednak dobrej myśli, a kolarze są już naprawdę głodni ścigania, więc mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zrealizować wszystkie swoje plany. Ten sezon będzie krótszy, ale intensywny. Wyścigi są rozplanowane praktycznie bez przerw do połowy października. Całe szczęście mamy mocny i szeroki skład, także będziemy mogli ścigać się równolegle w dwóch imprezach. Emocji na pewno nie zabraknie.
Skład Voster ATS Team na Wyścig Dookoła Mazowsza: Paweł Franczak, Adam Stachowiak, Jakub Murias, Wojciech Sykała, Krzysztof Parma, Sylwester Janiszewski
Skład Voster ATS Team na Puchar Ministra Obrony Narodowej: Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Paweł Cieślik, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Krzysztof Parm

Wibatech Merx Polska Miasto Wrocław
Najmniej wieści dociera do nas z drużyny Wibatechu. Na razie znamy tylko skład ekipy, który wystąpi w wyścigu Dookoła Mazowsza. W imprezie zaprezentują się: Maciej Paterski, Paweł Szóstka, Bartosz Rudyk, Marceli Bogusławski, Wojciech Pszczolarski i Damian Sławek.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.