Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Ponad 800 osób pościga się w Koronowo MTB Maraton – Sportano.pl sponsorem wydarzenia

Ponad 800 osób pościga się w Koronowo MTB Maraton – Sportano.pl sponsorem wydarzenia

15 kwietnia odbędzie się szósta edycja zawodów rowerowych, poświęconych tematyce MTB i organizowanych przez Gminę Koronowo k. Bydgoszczy. Koronowo MTB Maraton to wyścig dla amatorów kolarstwa w dowolnym wieku, w...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

15 kwietnia odbędzie się szósta edycja zawodów rowerowych, poświęconych tematyce MTB i organizowanych przez Gminę Koronowo k. Bydgoszczy. Koronowo MTB Maraton to wyścig dla amatorów kolarstwa w dowolnym wieku, w tym dla całych rodzin. Do grona sponsorów Maratonu dołącza Sportano.pl.

MTB Maraton już po raz szósty

W tym roku odbędzie się szósta edycja wyścigu rowerowego Koronowo MTB Maraton. Dla podbydgoskiego Koronowa jest to ważne sportowe wydarzenie, które od lat przyciąga wielu uczestników-amatorów i jest jedną z największych imprez rowerowych w rejonie. Trasa maratonu prowadzi wzdłuż malowniczego Zalewu Koronowskiego oraz przez Park Grabina, a start i meta wyścigu zawsze zlokalizowane są w tym samym miejscu – w Pieczyskach.

Już w najbliższą sobotę, tj. 15 kwietnia, miłośnicy jazdy na dwóch kółkach będą ze sobą rywalizować na kilku różnych dystansach: długim – 80 km, średnim – 41,5 km, rodzinnym – 16 km, a także na dystansach dziecięcych (w zależności od wieku będzie to 1450 m lub 2900 m). W tegorocznej edycji na pewno weźmie udział co najmniej 825 uczestników, bo tylu zarejestrowało się online. Osoby pragnące wziąć udział mogą zapisać się jeszcze bezpośrednio w biurze zawodów, w dniach 14 i 15 kwietnia.

Gmina Koronowo – propagując sportowe aktywności

Koronowo MTB Maraton to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do integracji lokalnej społeczności. Gmina Koronowo kolejny rok z rzędu prezentuje również nowoczesne podejście do propagowania aktywności sportowych w każdej grupie wiekowej, co jest zdecydowanie proaktywnym i pozytywnym działaniem społecznym.

Jesteśmy pod wrażeniem pasji i sprawności organizacyjnej gminy Koronowo, która już szósty rok organizuje Maraton MTB, przyciągając amatorów z całego regionu do rywalizacji w przyjaznej atmosferze i bardzo dobrze przygotowanych warunkach. Dzielimy z nimi pasję do sportu i cieszymy się, że możemy wspierać tę inicjatywę – komentuje Beata Dąbrowska, Dyrektor Marketingu Sportano.pl.

Podejście Gminy Koronowo podzielają również marki i instytucje, które zostały tegorocznymi sponsorami maratonu. Marka Sportano.pl, jeden z partnerów, za swoją misję przyjęła promowanie sportowego stylu życia poprzez zarażanie sportową energią osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem, a także motywowanie i podnoszenie poziomu sportu wśród pasjonatów. Sportano.pl stara się również szerzyć wśród swoich klientów podejście, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowa i sprawna sylwetka, ale również styl życia, pasja i sposób spędzania wolnego czasu. Z tego powodu marka chętnie wspiera inicjatywy, które zachęcają społeczności do podejmowania sportowych wyzwań.

Start zawodów zaplanowano na godzinę 11. Sobotni maraton poprowadzi człowiek mocno związany ze sportem – Jakub Graczykowski, znany pod pseudonimem scenicznym jako Rozbiegany Konferansjer. Patronat medialny nad imprezą sprawują: portal rowerowy Bike Board, a także Polskie Radio Pomorze i Kujaw, Oddział Telewizji Polskiej w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zapowiada się ekscytująca rywalizacja.

Sportano.pl to multibrandowy sklep, który w jednym miejscu skupia ponad 600 najlepszych marek sportowych i topowe produkty z niemal wszystkich dyscyplin. Misją Sportano.pl jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez zarażanie sportową energią osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem, a także motywowanie i podnoszenie poziomu sportu wśród pasjonatów.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.