Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Poradnik: Jak wybrać kask rowerowy – najlepsze firmy i modele dla dzieci

Poradnik: Jak wybrać kask rowerowy – najlepsze firmy i modele dla dzieci

Kask rowerowy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego miłośnika dwóch kółek, niezależnie od wieku. Kiedy nasze pociechy rozpoczynają swoją przygodę z rowerem, zabezpieczanie ich małych głów jest naszym priorytetem. Pytanie „jakiej firmy...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Kask rowerowy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego miłośnika dwóch kółek, niezależnie od wieku. Kiedy nasze pociechy rozpoczynają swoją przygodę z rowerem, zabezpieczanie ich małych głów jest naszym priorytetem. Pytanie „jakiej firmy kask rowerowy dla dziecka wybrać?” często pojawia się na forum wielu rodziców. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wybór zależy m.in. od potrzeb, budżetu czy gustu. Właśnie dlatego powstał ten poradnik – aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję. Zanurzmy się w świecie najskuteczniejszych ochraniaczy głowy dla najmłodszych.
Bicycle helmets

Wybór odpowiedniego kasku rowerowego dla dzieci

Priorytetem przy wyborze kasku rowerowego dla dziecka jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort i estetyka. Te elementy decydują o chęci noszenia kasku przez dzieci. Dlatego kask rowerowy powinien być dobrany pod względem rozmiaru, funkcjonalności oraz designu.

Jak dopasować rozmiar kasku rowerowego dla dziecka?

Podstawowym aspektem przy wyborze kasku jest dopasowanie jego rozmiaru. Kask, który nie jest odpowiednio dopasowany, nie spełni swojej podstawowej funkcji, jaką jest ochrona głowy. Zbyt duży może się przesuwać na głowie, a zbyt mały powodować ucisk i dyskomfort.

Do prawidłowego zmierzenia obwodu głowy dziecka służy miarka krawiecka. Owiń ją wokół głowy tuż nad uszami oraz około centymetra powyżej brwi. Każdy producent kasków może używać nieco odmiennego schematu rozmiarów, więc warto sprawdzić tabelę rozmiarów danego producenta.

Na co zwrócić uwagę wybierając kask rowerowy dla dziecka?

 • Bezpieczeństwo:

  Zwróć uwagę na europejskie certyfikaty bezpieczeństwa (np. EN 1078). Dodatkowe technologie, takie jak MIPS (Multidirectional Impact Protection System), zwiększają ochronę dzieci przed skutkami obrotowych uderzeń.

 • Wentylacja:

  Dobrej jakości kaski mają systemy wentylacyjne, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza, niezbędny szczególnie w ciepłe dni.

 • Regulacja:

  Systemy regulacji umożliwiają idealne dopasowanie kasku do głowy dzieci, co jest kluczowe z punktu widzenia ochrony i komfortu.

 • Daszek:

  Daszek w kasku chroni oczy dziecka przed słońcem oraz deszczem.

 • Waga:

  Szukaj kasków o niewielkiej wadze, aby uniknąć poczucia dyskomfortu podczas ich noszenia.

Popularne marki i modele kasków rowerowych dla dzieci

Na rynku dostępne są kaski dla dzieci od wielu renomowanych producentów. Oto kilka najpopularniejszych:

 • Met:

  Oferta tej firmy obejmuje kaski z systemem MIPS i doskonałym systemem wentylacji. Model Crackerjack cieszy się dużym zainteresowaniem młodych rowerzystów.

 • Abus:

  Ta marka jest znana z produkcji bezpiecznych kasków dla dzieci. Model Smiley 2.0 jest lekki i ma dodatkową ochronę potylicy.

 • Giro:

  Kaski tej firmy mają system Roc Loc Jr, który umożliwia łatwą regulację dopasowania kasku. Model Tremor MIPS jest chętnie wybierany przez młodszych rowerzystów.

 • Uvex:

  Jednym z modeli przeznaczonych dla dzieci jest Uvex Kid 3. Łączy on bezpieczeństwo z atrakcyjnym wyglądem.

Przy wyborze kasku rowerowego dla dziecka zaleca się skorzystać z porady doświadczonego sprzedawcy lub poszukać opinii w internecie. Pamiętaj również, aby dopasować wygląd kasku do zainteresowań Twojego dziecka. Dostępność różnych stylów i kolorów zwiększa szanse, że kask będzie chętnie używany przez dziecko.

Bicycle helmets

Podczas wybierania kasku rowerowego dla dziecka, kluczowe jest uwzględnienie kwestii bezpieczeństwa, komfortu i estetyki. Dobrze dopasowany kask chroni głowę w trakcie jazdy i zwiększa komfort użytkowania. Certyfikaty bezpieczeństwa, odpowiedni system wentylacji, lekka waga i funkcje regulacji są niezbędnymi elementami kasku dla dzieci. Renomowane marki takie jak Met, Abus, Giro i Uvex oferują wiele modeli spełniających te wymagania.

Jeżeli szukasz dalszych porad na temat bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy na rowerze, mogą Cię zainteresować następujące artykuły:

Zapraszam do czytania tych artykułów w celu zgłębienia tematu bezpieczeństwa i komfortu jazdy na rowerze dla dzieci.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.