Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Powstanie Liga Światowa w kolarstwie torowym

Powstanie Liga Światowa w kolarstwie torowym

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) i Discovery ogłosili, że w sezonie 2021/2022 wystartuje Liga Światowa w Kolarstwie Torowym. W związku z nowym przedsięwzięciem szykują się duże zmiany w kalendarzu. Głównym celem...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) i Discovery ogłosili, że w sezonie 2021/2022 wystartuje Liga Światowa w Kolarstwie Torowym. W związku z nowym przedsięwzięciem szykują się duże zmiany w kalendarzu. Głównym celem cyklu będzie promocja kolarstwa torowego.

Porozumienie podpisano podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Berlinie. Na jego mocy zarządzanie serią, produkcja telewizyjna oraz dystrybucja zostaną powierzone Global Cycling Network (GCN) i Eurosport Events. Współpraca jest zaplanowana na co najmniej 8 lat. Partnerstwo zapewni uzyskanie międzynarodowego zasięgu ligi za pośrednictwem kanałów i platform Discovery, na czele z Eurosportem i GCN, czyli największą na świecie marką medialną dla fanów kolarstwa. GCN jest częścią Play Sports Group, której marki śledzi 8,2 mln osób, a treści osiągają miesięczne zasięgi 100 milionów odsłon. Discovery kupiło pakiet większościowy udziałów w Play Sports Group w styczniu 2019 roku.

– Jestem podekscytowany i bardzo szczęśliwy, że wraz z Discovery stworzymy i wypromujemy nową ligę kolarstwa torowego. Ich doświadczenie i wiedza na polu organizacji wydarzeń, produkcji telewizyjnej i transmisji będą wielkim wkładem w rozwój i popularyzację kolarstwa torowego. Dzięki nowym rozgrywkom kalendarz naszej dyscypliny będzie atrakcyjny i bogaty przez cały rok, co spodoba się obecnym fanom oraz pozwoli dotrzeć do nowych. Wraz z naszym nowym partnerem wyniesiemy zainteresowanie kolarstwem torowym poza igrzyska olimpijskie, w których programie jest od początku nowożytnych igrzysk w 1896 roku – powiedział David Lappartient, Prezydent UCI.

W programie zawodów nowej ligi kolarstwa torowego znajdą się na początek cztery konkurencje dla kobiet i mężczyzn: sprint, keirin, wyścigi eliminacyjne i scratch. Od listopada 2021 do lutego 2022 rozegrane zostanie sześć rund zawodów. W cyklu wystartują zawodnicy, którzy osiągną najlepsze rezultaty na mistrzostwach świata, które od sezonu 2021/2022 będą rozgrywane w październiku.

Rywalizacja w lidze przyniesie zawodniczkom i zawodnikom szereg korzyści – punkty UCI zdobywane na podobnych zasadach jak w mistrzostwach świata; automatyczną imienną kwalifikację do mistrzostw świata dla najlepszej trójki w każdej konkurencji (pod warunkiem, że ich kraj nie uzyska kwalifikacji); a także atrakcyjne nagrody dodatkowe.

Od 2021 roku międzynarodowy kalendarz kolarstwa torowego UCI będzie opierał się o trzy główne wydarzenia: UCI Track Cycling Nations Cup, na który składają się trzy rundy organizowane między marcem i wrześniem; UCI Track Cycling World Championships w październiku oraz nowa UCI Track Cycling World League od listopada do lutego.

Informacja prasowa

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.