Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Poznaliśmy Strategię Rozwoju Kolarstwa

Poznaliśmy Strategię Rozwoju Kolarstwa

W dniu 22 stycznia 2020 r. miało miejsce posiedzenie Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki na którą zaproszeni zostali przedstawiciele PZKol, gdzie zaprezentowali oni nowo przyjętą Strategię Rozwoju Kolarstwa.

Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

W dniu 22 stycznia 2020 r. miało miejsce posiedzenie Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki na którą zaproszeni zostali przedstawiciele PZKol, gdzie zaprezentowali oni nowo przyjętą Strategię Rozwoju Kolarstwa.

Na posiedzeniu Komisji stawili się z ramienia PZKol, Prezes Krzysztof Golwiej, obaj wiceprezesi Tomasz Kramarczyk i Sebastian Rubin, a także dyrektor sportowy Marek Leśniewski. Co bardzo istotne na posiedzeniu obecna była również Pani Minister Sportu – Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W piśmie skierowanym do Pani Minister poinformowano ją, że większość programów funkcjonujących do tej pory będzie kontynuowanych, pojawia się jednak szereg nowości w strategicznym – i zapewne oczekiwanym przez wielu – myśleniu o kolarstwie.
Zarząd PZKol chce wdrożenia na szeroką skalę programu o nazwie „Akademia Rowerowa”, która ma opierać się na pozyskiwaniu i szkoleniu pod względem technicznym dzieci I-III klasy szkoły podstawowej. Z pośród jak największej liczby dzieci, ma być wykonywana preselekcja talentów kolarskich. Kolejnym zaprezentowanym elementem strategii jest odbudowa wizerunku PZKol i integracja środowisk kolarskich. W tym obszarze nasz portal – objęty oficjalnie patronatem PZKol – ma również swoje rolę. Na gali stulecia polskiego kolarstwa ma zostać zaprezentowane nowe logo PZKol, odświeżenie znaku, by przystawał do dzisiejszej stylistyki.
Kolejnym czynnikiem, który został przedstawiony przed Komisją i stanowi element Strategii jest poszerzenie szkolenia w Szkołach Mistrzostwa Sportowego o kolejne konkurencje (m.in. MTB). Ma też powstać nowy ośrodek zlokalizowany wg planów PZKol na południu Polski. Ciekawostką jest rozszerzenie programu nauczania o teorie w postaci psychologii sportu, regulaminów i znajomości podstawowych zasad różnych konkurencji kolarskich.
Za wzorem federacji zachodnich swoistego rodzaju magnesem dla dzieciaków mają być tory do olimpijskiej konkurencji BMX, a wokół nich zlokalizowane tory do jazdy w terenie i jazdy technicznej. Jak przekazał wiceprezes Kramarczyk np. we Francji takich torów znajduje się ok. 300. W Polsce nie mamy żadnego toru, które spełniałby kryteria olimpijskie BMX.
PZKol zaapelował do Pani Minister o spotkanie i pomoc we wdrożeniu przyjętej strategii.
Wg uzyskanych przez nas informacji, Strategia zostanie opublikowana dla szerokiego grona w najbliższych dniach.
W dniu dzisiejszym na stronie PZKol zostało opublikowane pismo do Minister Sportu ws strategii:
Poniżej prezentujemy nagranie z posiedzenia Komisji.
Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.