Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Poznaliśmy trasę Hellena Your Szlakiem Bursztynowym

Poznaliśmy trasę Hellena Your Szlakiem Bursztynowym

35. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour” w tym roku zostanie rozegrana w dniach 17-19 kwietnia, a zawodnicy pokonają 446 kilometrów rozłożonych na cztery etapy.
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

35. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour” w tym roku zostanie rozegrana w dniach 17-19 kwietnia, a zawodnicy pokonają 446 kilometrów rozłożonych na cztery etapy.

Hellena Tour – dawniej zwana wyścigiem „Kalisz-Konin”- jest pierwszą etapówką w kalendarzu polskiego związku kolarskiego. Impreza nie posiada rangi UCI. Tak jak w ubiegłym roku pierwszy etap zostanie rozegrany w Warcie i będzie liczył 150 kilometrów. Drugiego dnia imprezy zawodnicy zmierzą się z dwoma etapami – jazdą indywidualną na czas w Opatówku (14 km) i wieczornym odcinkiem z Kalisza do Rychwału (120 km). Na zakończenie polski peleton zmierzy się z 162-kilometrowym etapem z Wieruszowa do Kalisza.

W ubiegłym roku triumfatorem wyścigu został Adrian Kurek (Team Hurom), który w tym roku reprezentuje Mazowsze Serce Polski. Podium dopełnili Adam Stachowiak (Voster ATS Team) i Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx)

Trasa 35. edycji Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour

17 kwietnia: Etap 1: Warta-Warta (150 km)

18 kwietnia: Etap 2: Opatówek-Opatówek (14 km ITT)

18 kwietnia: Etap 3: Kalisz-Rychwał (120 km)

19 kwietnia: Etap 4: Wieruszów-Kalisz (162 km)

Mapy etapów:
Szczegóły: http://ktk.kalisz.pl/?pl_wyscig-kolarski-szlakiem-bursztynowym-hellena-tour-2020,1277

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.