Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

PP na torze juniorek i juniorów młodszych we Wrocławiu – relacja

PP na torze juniorek i juniorów młodszych we Wrocławiu – relacja

We Wrocławiu w dniach 15-16 lipca odbył się Puchar Polski juniorek oraz juniorów młodszych, który był jednocześnie eliminacją do OOM. Młodzi zawodnicy oraz zawodniczki zaprezentowali spore umiejętności, zdobywając cenne torowe doświadczenie.

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

We Wrocławiu w dniach 15-16 lipca odbył się Puchar Polski juniorek oraz juniorów młodszych, który był jednocześnie eliminacją do OOM. Młodzi zawodnicy oraz zawodniczki zaprezentowali spore umiejętności, zdobywając cenne torowe doświadczenie.
Pierwszego dnia rywalizacji odbyły się wyścigi w omnium oraz sprincie (zarówno kobiet, jak i mężczyzn). Najlepsza w omnium pań okazała się Anna Długaś (KTK Kalisz), która wyprzedziła w klasyfikacji Julię Przymusińską (UKS Jedynka Kórnik) oraz Martynę Szczęsną (WMKS Olsztyn). Wśród juniorów młodszych w grupie A wygrał Marek Kapela (Świt Mazowsze Serce Polski). Na drugim miejscu sklasyfikowano Pawła Więczkowskiego (Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec), a na trzecim Kamila Dolaka (KTK Kalisz). W grupie B zwyciężył Michał Waloszek (GK Gliwice).
Na zdjęciu Anna Długaś
Emocji nie brakowało w rywalizacji sprinterów i sprinterek. Wśród pań wygrała świetnie radząca sobie we Wrocławiu Julia Marciniak (KS Społem Łódź). Druga była Laura Rybkiewicz (Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec), a trzecia Martyna Szczęsna. U panów po końcowe zwycięstwo sięgnął Mateusz Przymusiński (UKS Jedynka Kórnik). Drugi był Franciszek Obidziński (WMKS Olsztyn), a trzeci Jakub Markulak (KTK Kalisz).
Drugiego dnia kolarze i kolarki mieli rywalizować w madisonie, keirinie, wyścigu na 2 km na dochodzenie, wyścigu drużynowym oraz sprincie drużynowym. W rywalizacji na 2 km na dochodzenie wśród juniorek młodszych wygrała Anna Długaś. Drugie miejsce zajęła Laura Rybkiewicz, a trzecie Julia Przymusińska. Wśród juniorów młodszych wygrał Mateusz Olejnik (KTK Kalisz) przed Marcinem Rogowskim (KS Deichmann SKSM Sobótka) i Łukaszem Juszczakiem (UKS Koźminianka).
Przewodząca stawce Anna Długaś
W keirinie kobiet po zwycięstwo sięgnęła Julia Marciniak, która wyprzedziła Laurę Rybkiewicz i Martynę Szczęsną. U panów najlepiej spisał się Mateusz Przymusiński, który w pokonanym polu pozostawił Jana Gaderę (KTK Kalisz) i Franciszka Obidzińskiego.
Pozostałe konkurencje zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Na zdjęciu Julia Marciniak
Z doskonałej strony we Wrocławiu pokazała się Anna Długaś (dwa zwycięstwa), która skomentowała swoje poczynania dla portalu Rowerowa.pl. – Puchar Polski we Wrocławiu uważam za bardzo udany. Rozpoczęłam ściąganie od omnium. W pierwszym wyścigu omnium (scratch) po ciężkim finiszu zajęłam zadowalającą czwartą pozycję. Wyścig tempowy (tzw. temporunda) ukończyłam na pierwszej pozycji, tym samym awansując na 2. lokatę w wynikach omnium. Eliminator (wyścig eliminacyjny) również wygrałam i awansowałam na pierwsze miejsce w omnium. Ostatnia konkurencja, czyli wyścig punktowy, została dobrze przemyślana i pokazał to wynik (1. miejsce). Wygrana w tym wyścigu dała mi zwycięstwo w całym omnium. Następnego dnia wystartowałam w wyścigu na dochodzenie na 2 km. We Wrocławiu tor jest bardzo specyficzny i szybki. Z tego względu ważne było kontrolowanie techniki. Dzięki niej uzyskałam bardzo dobry czas i tym samym wygrałam tę konkurencję. Jestem z siebie bardzo zadowolona i mam nadzieję że niedługo przyjdą kolejne dobre wyniki – powiedziała młoda zawodniczka.
Na zdjęciu Julia Marciniak
Świetnie we Wrocławiu spisywała się również Julia Marciniak, która podobnie jak Anna Długaś zapisała na swoim koncie dwa zwycięstwa. – Puchar we Wrocławiu uważam za udany. Od samego początku miałam bardzo dobre nastawienie i czułam się gotowa do rywalizacji. To moje pierwsze indywidualne osiągnięcia, które przyniosły mi i trenerowi bardzo dużą satysfakcję. Pogoda niezbyt nam wszystkim sprzyjała, aczkolwiek konkurencje, które miałam w planach pojechać udało się zrealizować. Już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów – skomentowała dla serwisu Rowerowa.pl bardzo uzdolniona Marciniak.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.