Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Praktyczny poradnik: Jak zrobić stojak na rowery i schowek na sprzęt rowerowy?

Praktyczny poradnik: Jak zrobić stojak na rowery i schowek na sprzęt rowerowy?

Czy jesteś pasjonatem rowerowym, który często zastanawia się, gdzie bezpiecznie przechowywać swój sprzęt? A może masz kilka rowerów w domu i chcesz zorganizować dla nich dedykowane miejsce? Jeżeli tak, to...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy jesteś pasjonatem rowerowym, który często zastanawia się, gdzie bezpiecznie przechowywać swój sprzęt? A może masz kilka rowerów w domu i chcesz zorganizować dla nich dedykowane miejsce? Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! W dzisiejszym poradniku pokażemy Ci, jak zrobić stojak na rowery i schowek na sprzęt rowerowy. Dzięki temu Twoje rowery będą zawsze bezpieczne, łatwo dostępne i dobrze zorganizowane. Zatem, bez zbędnego dłużej wstępu, zaczynajmy!

Rozpoczynamy projekt

Na samym początku, przed podjęciem decyzji o własnoręcznym stworzeniu stojaka na rowery należy zadać sobie pytanie ile rowerów planujesz przechowywać. Biorąc pod uwagę rozmieszczenie rowerów i odpowiedni rozstaw, możemy przystąpić do projektowania. Pamiętaj, żeby liczba miejsc w stojaku odpowiadała liczbie rowerów więcej niż adekwatnie. Nawet jeśli na chwilę obecną posiadasz jeden rower, rozbudowa rodziny rowerów jest bardziej prawdopodobna niż myślisz.

Jak zrobić stojak na rowery – lista materiałów

Żeby stworzyć stojak na rowery, będziemy potrzebowali następujących materiałów:

  • drewniane bale lub kantówki o długości adekwatnej do ilości rowerów,
  • wkręty do drewna,
  • drewno na podstawę,
  • wiertarka ze wiertłami do drewna,
  • miarka,
  • ołówek do zaznaczenia miejsc na otwory.

Stojak z kantówek – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest zmierzenie, jak szeroki powinien być stojak. Następnie, zaznaczamy na kantówkach miejsca, gdzie mają się znaleźć otwory. Odległość między otworami zależy od rozmiaru rowerów – dla wielu standardowych rowerów miejsca powinny być oddzielne o około 35-40 cm.

Drugi krok to wiercenie otworów w wyznaczonych miejscach. Pamiętaj, aby otwory były na tyle duże, aby rower mógł się swobodnie mieścić, ale na tyle małe, aby nie przesuwał się zbyt dużo.

Trzeci krok to montaż kantówek na podstawie. Użyj długich, solidnych wkrętów do drewna, aby wszystko było dobrze zabezpieczone.

Jak zrobić schowek na rowery?

Większość rowerzystów oprócz samego roweru posiada też sporo akcesoriów, które także warto odpowiednio przechowywać. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu schowka na sprzęt rowerowy. Bazując na zmierzonych wcześniej wymiarach, zaprojektuj i zbuduj szafkę lub półki, które zmieszczą wszystkie twoje akcesoria rowerowe. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu schowka, zwłaszcza jeśli planujesz przechowywać tam cenniejsze przedmioty.

Podsumowanie

Oczywiście, budowa własnego stojaka na rowery i schowka na sprzęt rowerowy to nie lada wyzwanie. Ale pamiętaj, że to także świetna okazja do nauczenia się nowych umiejętności i spędzenia czasu w sposób twórczy. Ciesz się swoim nowym, praktycznym miejscem do przechowywania rowerów!

Podsumowanie

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić własny stojak na rowery, korzystając z takich materiałów jak drewniane bale, wkręty do drewna, podstawa z drewna, wiertarka, miarka i ołówek. Podana jest szczegółowa instrukcja, krok po kroku, która pomoże Ci w budowie stojaka. Oprócz tego, znajdziesz tu także informacje jak zaprojektować i zbudować schowek na akcesoria rowerowe.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą produktów rowerowych:

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.