Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Prezentacja Dookoła Mazowsza 2020

Prezentacja Dookoła Mazowsza 2020

Finalnie doczekaliśmy się reaktywacji sezonu kolarskiego na międzynarodowym poziomie Pierwszym post-pandemicznym wyścigiem będzie 63. edycja wyścigu Dookoła Mazowsza.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Finalnie doczekaliśmy się reaktywacji sezonu kolarskiego na międzynarodowym poziomie Pierwszym post-pandemicznym wyścigiem będzie 63. edycja wyścigu Dookoła Mazowsza.
Trasa

Na Mazowszu nie ma zbyt wielu możliwości, aby urozmaicić trasę, stąd profile poszczególnych etapów są niemal zupełnie płaskie. Organizatorzy postanowili na sprawdzone miasta oraz trasy. Wyścig może rozstrzygnąć się na bonifikaty, ewentualnie o końcowym zwycięstwie zadecyduje spektakularna ucieczka. Należy także uważać na wiatry oraz zmienne warunki pogodwe.
15.07.2020 – Etap 1: Teresin-Teresin (168 km)
W Teresinie zawodnicy zmierzą się z 21-kilometrową rudną, którą pokonają sześć razy.
16.07.2020 – Etap 2: Warszawa-Warszawa (jazda indywidualna na czas, 2 km)
Drugiego dnia rywalizacji może dojść do kluczowych rozstrzygnięć, ponieważ zawodnicy zmierzą się 2-kilometrową jazdą indywidualną na czas.
17.07.2020 – Etap 3: Grodzisk Mazowiecki-Grodzisk Mazowiecki (142 km)
Trzeciego dnia rywalizacji zawodnicy pokonają niespełna 21-kilomtetrową rundę w okolicach Grodziska Mazowieckiego aż siedem razy.
18.07.2020 – Etap 4: Kozienice-Kozienice (165 km)
Na zakończenie peleton zmierzy się z 33 kilometrowym okrążeniem, które przyjdzie mu pokonać aż 5 razy.
Obsada

Z uwagi na pandemię konorawirusa na Dookoła Mazowsza mogła zawitać prawdziwa świta kolarska, lecz tak się nie stało. Mimo to obsada – w porównaniu od poprzednich edycji – będzie mocniejsza. Organizatorzy zaprosili 25 ekip, które powalczą w 6-osobowych składach
Uwagę należy zwrócić na młodą drużynę CCC Development, w której pierwsze rolę powinni odgrywać Szymon Krawczyk, Damian Papierski i Stanisław Aniołkowski.
Namieszać może jak zawsze mocna ekipa Elkov Kasper Czech. Tutaj groźni będą w szczególności Jan Barta, Alois Kankovsky, Frantisek Sisr i Michal Schlegel.
Z młodzieżowego Isreal Cycling Academy warto zwrócić uwagę na dwa nazwiska – Daniel Turek i Beniamin Perry. Z kolei liderem litewskiego Klaipeda Cycling Tem będzie doświadczony Gediminas Bagdonas.
Polscy kibice duże nadzieje powinni wiązać z występem Leopard Pro Cycling. Z uwagi na jazdę indywidualną na czas dobre wyniki powinni osiągnąć Polacy – Szymon Rekita i Filip Maciejuk. Uważać należy także na Jana Maasa.
W mocnym składzie wystąpi Mazowsze Serce Polski. Paweł Bernas, Alan Banaszek i Adrian Kurek z pewnością powalczą o etapowe zwycięstwa, a może coś więcej. Warto także zwrócić uwagę na młodego Estończyka Gleba Karpenko z Tartu 2024.
Voster ATS Team powinien postawić na Sylwestra Janiszewskiego i Pawła Franczaka. Ale na pewno nie należy zapominać o Adamie Stachowiaku. Wibatech Merx to przede wszystkim Maciej Paterski.
Na uwadze należy mieć także austriacką ekipę Team FELBERMAYR Simplon Wels. Na finiszach widoczny może być Filippo Fortin, a w ucieczkach powinien dominować znany z Tour de Pologne Matthias Krizek.
Pełna lista startowatutaj.
Harmonogram wyścigututaj.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.