Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Przed nami mistrzostwa Polski MTB XCO/XCR

Przed nami mistrzostwa Polski MTB XCO/XCR

Długi sierpniowy weekend na Mazurach upłynie pod znakiem MTB w najlepszym wydaniu. W Mrągowie o ,,koszulki z orłem” rywalizować będzie czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Tytułów mistrzowskich w elicie bronić będą...
Tekst przeczytasz w ok. 7 minut.

Udostępnij artykuł

Długi sierpniowy weekend na Mazurach upłynie pod znakiem MTB w najlepszym wydaniu. W Mrągowie o ,,koszulki z orłem” rywalizować będzie czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Tytułów mistrzowskich w elicie bronić będą Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak, a z mistrzowską trasą zmierzą się także amatorzy w ramach cyklu Milko Mazury MTB.

Widowiskowe wyścigi gwiazd polskiego kolarstwa górskiego już w połowie sierpnia będzie można oglądać w Mrągowie. Stowarzyszenie Luz Grupa, po raz trzeci, otrzymało zgodę na organizację najważniejszego wydarzenia w kolarskim kalendarzu – Mistrzostw Polski MTB XCO/XCR.
W tym roku mistrzostwa powracają na Górę Czterech Wiatrów. Dobrze znana lokalizacja charakteryzuje się długimi, stromymi podjazdami. Trasa przeszła duże modyfikacje, co sprawi, że tegoroczne zmagania będą kwintesencją nowoczesnego cross country – zapewnia Arkadiusz Cała, dyrektor Mistrzostw. – Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości 3,7 km. Suma przewyższeń wyniesie blisko 190 metrów interwałowych podjazdów i szybkich, krętych zjazdów – dodaje Arkadiusz Cała.
Na najlepszych polskich kolarzy i kolarki czekać będzie całkowicie nowy liczący 850 metrów odcinek poprowadzony po stromych trawersach Góry Czterech Wiatrów. Ułatwieniem z pewnością nie będą techniczne przeszkody: belki, okazały rock garden z ponad 50 ton głazów i duży drop.
Zawodnicy Kamyk Radzymin Team po zapoznaniu się z tegoroczną trasą Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim opisali ją w mediach społecznościowych takimi słowami: ,,dużo zdrowia i siły będzie potrzebne każdemu – podjazdy dadzą popalić”. Podobnie wypowiedziała się Gabriela Wojtyła, zawodniczka Superior Zator Racing Team. – Na podjeździe będzie “paliło” – powiedziała po treningu.
Przez sierpniowe dni na wymagającej fizycznie trasie rywalizować będą zawodnicy w ponad 20 kategoriach. I dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO to rywalizacja sztafet.
W piątek, 14 sierpnia o tytuł Drużynowego Mistrza Polski powalczą najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Nie mniej emocji dostarczą sobotnie wyścigi. O koszulki Mistrzów Polski powalczą zawodnicy w kategoriach: Masters II, III, IV i Masters Kobiet, zaś o Puchar Prezesa PZKol rywalizować będą kategorie: Żaków, Młodzików i Juniorów Młodszych. Niedziela, 16 sierpnia to wyścigi o tytuły mistrzowskie. Jako pierwsi wystartują zawodnicy w kategoriach Masters i Cyklosport. Następnie o koszulki „z orłem na piersi” powalczą Juniorki i Juniorzy. Po południu strzały startera rozpoczną rywalizację w kategoriach Open Kobiet i Mężczyzn. Tytułów bronić będą Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak, który w tym roku także reprezentować będzie Kross Racing Team.
Gratką dla kibiców kolarstwa będzie z pewnością strefa Pro Teamów, w której trenować będą najlepsze profesjonalne zespoły. Do Waszej dyspozycji będzie także Strefa Expo z nowinkami technicznymi od producentów rowerów i akcesoriów rowerowych. Na terenie Miasteczka Sportowego Mistrzostw czekać będzie także specjalnie wydzielona Strefa Kibica, gdzie zadbamy wspólnie z Wami o bezpieczeństwo nas wszystkich, przestrzegając podstawowych zasad: zachowania dystansu, zakrywania nosa i ust czy dezynfekowania dłoni.
Ciekawostką będą konferencje prasowe zlokalizowane na mrągowskim molo nad jeziorem Czos. Od czwartku, 13 sierpnia do niedzieli w godzinach wieczornych odbywać się będą spotkania z gwiazdami polskiego kolarstwa górskiego.
Sportowych emocji, po raz trzeci, dostarcza sponsor główny – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Zaciętą rywalizację na Mazurach trzeba zobaczyć na własne oczy, a atmosferę poczuć na własnej skórze. Zachęcamy zatem do kibicowania. Długi weekend (14-16 sierpnia) zarezerwujcie na sportowe doznania. Czekamy na Was w Mrągowie!
Szczegółowych informacji szukajcie na https://mistrzostwapolskimtbxco-mlekpol.pl/ i na naszym facebookowym profilu https://www.facebook.com/MistrzostwaPolskiMTBXCO.
Program Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB XCO / XCR Mrągowo 2020:

13 SIERPNIA 2020 (Czwartek):

14:00 – 19:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów (Góra Czterech Wiatrów)
14:00 – 18:00 – trasa Mistrzostw Polski dostępna do treningu dla zgłoszonych zawodników (Góra Czterech Wiatrów)
19:00 – konferencja prasowa otwierająca Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim (Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem prezesa PZKol, trenera Kadry Narodowej MTB, gości honorowych, dyrektora Mistrzostw oraz zawodników VIP
14 SIERPNIA 2020 (Piątek) – I dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO Mrągowo 2020 oraz Wyścigi o Puchar Prezesa PZKol

8:00 – 13:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów (Góra Czterech Wiatrów)
12:00 – 14:00 – oficjalne treningi na trasie
13:00 – oficjalne otwarcie MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO Mrągowo 2020
13:30 – odprawa techniczna (sztafety) – Góra Czterech Wiatrów
14:30 – start Młodzieżowych Sztafet Mieszanych (Junior Młodszy/Juniorka Młodsza)
15:45 – start Młodzieżowych Sztafet Mieszanych (Młodzik/Młodziczka)
17:00 – start wyścigu głównego o Mistrzostwo Polski MTB XCR
19:00 – dekoracja zwycięskich sztafet: Junior Młodszy, Juniorka Młodsza / Młodzik, Młodziczka / XCR
20:00 – konferencja prasowa po pierwszym dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim (Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem zwycięskich drużyn w Młodzieżowych Sztafet Mieszanych oraz Drużynowego Mistrza Polski MTB XCR
15 SIERPNIA 2020 (Sobota) – Milko Mazury MTB Etap 3 Mrągowo – Pokonaj Górę Czterech Wiatrów (wyścig dla amatorów bez licencji)

8:00 – 10:30 – rejestracja w Biurze Zawodów (dla każdego wyścigu amatorów bez licencji rejestracja kończy się na 30 minut przed startem, w wyścigu mogą wziąć udział tylko osoby bez licencji)
9:00 – start Milko Mazury MTB Etap 3 Mrągowo – Pokonaj Górę Czterech Wiatrów
9:00 – start wyścigu PRO
9:02 – start wyścigu Expert
11:00 – start wyścigu Hobby (plus Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim MTB XCO)
15:30 – uroczysta dekoracja zwycięzców PRO, Expert, Hobby (Góra Czterech Wiatrów)
15 SIERPNIA 2020 (Sobota) – II dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO 2020 oraz Wyścigi o Puchar Prezesa PZKol

8:00 – 10:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów (Góra Czterech Wiatrów)
10:30 – odprawa techniczna dla wyścigów sobotnich (Góra Czterech Wiatrów)
11:30 – start wyścigu kategoria Żak o Puchar Prezesa PZKol
11:32 – start wyścigu kategoria Żakini o Puchar Prezesa PZKol
12:15 – start wyścigu kategoria Juniorów Młodszych
13:45 – start wyścigu kategoria Juniorek Młodszych
15:00 – start wyścigu Młodzików o Puchar Prezesa PZKol
15:02 – start wyścigu Młodziczek o Puchar Prezesa PZKol
16:15 – start kategorii Masters II, III, IV i Masters Kobiety,
18:00 – 19:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów dla wyścigów niedzielnych
18:00 – 19:00 – oficjalne treningi na trasie
18:00 – dekoracja kategorii Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka, Masters II, III, IV i Masters Kobiety, Żak, Żakini
20:00 – konferencja prasowa po drugim dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim (Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem Mistrzów Polski w kategoriach: Masters II, III, IV i Masters Kobiety oraz pretendentów do tytułu Mistrza Polski w kategoriach: Masters I, Cyklosport, Juniorka, Junior, oraz Elita Kobiet i Mężczyzn
16 SIERPNIA 2020 (Niedziela) – III dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO 2020

8:00 – odprawa techniczna dla wyścigów niedzielnych – Góra Czterech Wiatrów
9:00 – start kategorii Masters I, Cyklosport Kobiety, Cyklosport Mężczyźni,
10:45 – start kategorii Juniorka,
12:30 – start wyścigu kategoria Junior,
14:00 – start kategorii Kobiety Open (Elita+U23)
16:15 – start kategorii Mężczyźni Open (Elita+U23)
18:15 – dekoracja główna w kategorii U23 i Elita (Kobiety oraz Mężczyźni), Juniorka, Junior, Masters I, Cyklosport – Góra Czterech Wiatrów (bezpośrednio po zakończeniu wyścigu)
19:30 – konferencja prasowa podsumowująca Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB XCO / XCR(Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem Mistrzów Polski w kategoriach: Juniorka, Junior, Masters I i Cyklosport – kobiety i mężczyźni oraz Elita Kobiet i Mężczyzn

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.