Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Przed nami XV Memoriał Feliksa Rawskiego

Przed nami XV Memoriał Feliksa Rawskiego

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się XV Memoriał Feliksa Rawskiego, będzie to jednocześnie pierwszy etap ramach ŻTC BIKE RACE 2023.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się XV Memoriał Feliksa Rawskiego, będzie to jednocześnie pierwszy etap ramach ŻTC BIKE RACE 2023.

Etap w Mińsku Mazowieckim podobnie jak w latach ubiegłych będzie jednocześnie XV Memoriałem Feliksa Rawskiego. Rawski to dziś nieco zapomniany mistrz sportu, zwycięzca Mistrzostw Królestwa Polskiego na dystansie 100 wiorst (około 107 km), a także drugi zawodnik Pierwszej Wszechrosyjskiej Olimpiady rozgrywanej w Kijowie na dystansie 300 wiorst (320 km). Z Rawskim wiążę się jeszcze jedna legenda, według której przed wybuchem I wojny światowej założył się, że przejedzie kolarskim rowerem po 60. metrowej szynie i tego dokonał. W nawiązaniu do tego wydarzenia odbędzie się tradycyjny już konkurs. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10. metrową szynę. Oprócz tego zaplanowano także konkurs dla dzieci „kto wolniej”, a także rywalizację dla najlepszego grupy kibicowskiej.

Zmagania odbędą się na rundzie o długości 26 km, która prowadzi z ulicy Chełmońskiego, następnie 11-Listopada, Boczną, Wspólną, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie skręt w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 wracamy do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego, gdzie oprócz tradycyjnego wyścigu kolarskiego, rozgrywanego w ramach ŻTC BIKE RACE – XV Memoriału Feliksa Rawskiego zaplanowano szereg atrakcji dla kibiców. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie, zarówno dla starszych zawodników, jak i tych którzy stawiają pierwsze kroki na rowerze – zachęca do udziału, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.