Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Przekorne piętno Brodnicy.  Podsumowanie Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Przekorne piętno Brodnicy. Podsumowanie Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Mimo wiosennych deszczy i jesiennych chłodów, mimo ostrych stromizn i śliskich zakrętów, setki zawodniczek oraz zawodników dali z siebie wszystko na trasach Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Mimo wiosennych deszczy i jesiennych chłodów, mimo ostrych stromizn i śliskich zakrętów, setki zawodniczek oraz zawodników dali z siebie wszystko na trasach Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Brodnickie zawody miały być najpiękniejszym maratonem Mazovii w sezonie 2022. Sprzyjały temu przepiękne krajobrazy, wśród których Cezary Zamana rok po roku wytycza coraz bardziej emocjonujące trasy. Sprzyjała tez temu budująca, partnerska atmosfera współpracy – wysiłki dyrektora sportowego Mazovii były z sukcesem wspierane przez władze samorządowe. Wreszcie, sprzyjało też temu otwarcie miejskiej, odnowionej oraz nowoczesnej plaży.

Kolarskie bóstwo postanowiło jednak ingerować w plany organizatorów. Zrobiło to, zsyłając nad Brodnicę niż, a wraz z nim mocno nasiąknięte deszczem chmury, przenikliwe wiatry oraz temperatury tak niskie, że gdyby w Brodnicy mieszkali górale, to z pewnością niejeden z nich rzekłby, że takiego zimna nie pamiętają najstarsi górale.

Ale ci wszyscy, którzy wybrali się na Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon nie odpuścili. I to dzięki ich staraniom, walce i hartowi ducha niedzielne zawody zachwycały pięknem. Pięknem triumfu silnej woli nad przeciwnościami. Czyli tym, co jest kwintesencją kolarstwa górskiego. Starania o wykręcenie jak najlepszego czasu nie odpuścił nikt – tak jak pogoda przez całą niedzielę nie odpuszczała w uprzykrzaniu losu zawodniczek oraz zawodników.

Z dystansem Pro wśród pań najsprawniej rozprawiła się Aldona Trzebiatowska (Bogdziewicz Team Cumulus), która finiszowała z czasem 02:24:15. Wśród panów o błysk szprychy wygrał Paweł Zywicki (Prefabet), który może pochwalić się czasem 01:47:28. Chwilę później na metę wpadł Marcin Ryś (Ferox Energy Systems, 01:47:29), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Kacper Bodenszac (Cykliści Rypin, 01:52:49). Trasę Fit w kobiecym peletonie najszybciej pokonała Klara Troficka, która na mecie zameldowała się z czasem 01:13:15. Druga była Kornelia Obrazińska (Travelo MTB Team, 01:18:01), a trzecia Martyna Dykalska (Cykliści Rypin, 01:18:31). Na dystansie Fit wśród panów bezkonkurencyjny był Jacek Baran (Bike Club Prabuty), który na pokonanie trasy potrzebował 00:58:35. Wyprzedził Kacpra Koziołkiewicza (01:00:03) oraz Bogumiła Modrzewskiego (Bike Club Prabuty. 01:00:58).

„Ze swojego kolarskiego doświadczenia wiem, że triumf osiągnięty w trudnych warunkach smakuje podwójnie. Patrząc na to, jaką wolą walki wykazał się peleton w Brodnicy, stwierdzam, że należą się im podwójne gratulacje” – komentuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Z gratulacjami spieszę też do samorządowych władz Brodnicy oraz przedstawicieli tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki ich życzliwości oraz udostępnieniu wspaniałej infrastruktury, łatwiej było nam znieść kaprysy aury” – dodaje triumfator Tour de Pologne.

Kolejne zawody organizowane przez Cezarego Zamanę również odbędą się w na północy Polski. To Gwiazda Mazur (13-15 sierpnia), czyli wakacyjna etapówka MTB będąca zgrabną propozycją aktywnego wypoczynku połączonego z niespiesznym odkrywaniem mniej znanych obszarów Mazur. Więcej informacji o trasach, a także zapisy można znaleźć tutaj: https://mazoviamtb.pl/gwiazda-polnocy/

Współorganizatorami zawodów Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon byli Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.