Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

RakReaton – Biegasz, jeździsz, POMAGASZ!

RakReaton – Biegasz, jeździsz, POMAGASZ!

We wrześniu ponownie biegamy, jeździmy i spacerujemy po 1 milion kilometrów! Trwa druga edycja RakReatonu, czyli wyjątkowego, charytatywnego wyzwania sportowego. Bo każdy uczestnik RakReatonu pomaga dzieciom chorym na raka. Kiedy...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

We wrześniu ponownie biegamy, jeździmy i spacerujemy po 1 milion kilometrów! Trwa druga edycja RakReatonu, czyli wyjątkowego, charytatywnego wyzwania sportowego. Bo każdy uczestnik RakReatonu pomaga dzieciom chorym na raka. Kiedy licznik pokaże 1 milion pokonanych wspólnymi siłami kilometrów, sponsorzy przekażą 100 tysięcy złotych na leczenie małych wojowników w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. Czas mamy do końca września!

Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. A jak pomagać? To proste! Przyda się para sportowych butów i… telefon! Aby wziąć udział w RakReatonie wystarczy zainstalować aplikację ACTIVY i włączyć ją podczas treningu lub spaceru.

A dlaczego we wrześniu? Ponieważ to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. RakReaton jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej “Złota Wstążka”, poświęconej właśnie nowotworom dziecięcym. W tym roku skupiamy się na białaczce – objawach, leczeniu i powikłaniach, ale także uświadamiamy, że dzieci z nowotworem krwi mogą wygrać!

A każdy z nas może im w tym pomóc! Podobnie jak w ubiegłym roku! W pierwszej edycji RakReatonu wzięło udział ponad 7 tysięcy osób! Wśród nich znaleźli się zawodowi sportowcy, m.in.: Magdalena Loska, Andrzej Bargiel, Śląsk Wrocław, Katarzyna Zillman, Agnieszka Kobus – Zawolska, Magdalena Piekarska i Dominika Stelmach. Mamy nadzieję, że w tym roku również uda nam się pokonać milion kilometrów!

Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Grupa IMPEL. To oni przekażą 100 tysięcy złotych na leczenie dzieci chorych na raka.

Szczegóły wyzwania dostępne na naszych kanałach:

www.zlotawstazka.pl/rakreaton

www.naratunek.org/rakreaton

www.facebook.com/rakreaton

www.instagram.com/rakreaton

**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 1991 roku wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.