Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rita i Kasia wciąż walczą! Ich stan zdrowia się poprawia, ale nadal trwa zbiórka, potrzebują naszej pomocy

Rita i Kasia wciąż walczą! Ich stan zdrowia się poprawia, ale nadal trwa zbiórka, potrzebują naszej pomocy

Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa marzą o tym, aby jeszcze kiedyś wsiąść na rower i tak po prostu pojechać przed siebie. Czeka je długa rehabilitacja, wiele zabiegów i operacji. Każdy...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa marzą o tym, aby jeszcze kiedyś wsiąść na rower i tak po prostu pojechać przed siebie. Czeka je długa rehabilitacja, wiele zabiegów i operacji. Każdy z nas może pomóc. Ostatnio zrobiła to małżonka zmarłego Ryszarda Szurkowskiego.

– Z optymizmem patrzę na świat, mimo tych wszystkich ciosów, które zebrałam od życia. Ale będzie dobrze, musi być! – kilka dni temu rozmawiałem z Katarzyną Konwą i usłyszałem takie słowa.

Te słowa padły z ust kobiety, której 1 czerwca 2020 roku zawalił się świat. Przypomnijmy: Katarzyna Konwa i Rita Malinkiewicz wyruszyły na trening kolarski. Jechały zgodnie z przepisami. Nagle wjechał w nie samochód. Cudem uszły z życiem. I słowo „cud” nie jest w jakimkolwiek stopniu przesadzone.

Dziewczyny od ponad pół roku walczą o powrót do normalnego życia. Kasia wróciła już do domu, Rita jest nadal 24 godziny na dobę pod opieką specjalistów. Operacje, zabiegi, pobyty w klinikach, zajęcia rehabilitacyjne – to sporo kosztuje. Tutaj należą się podziękowania dla środowiska rowerzystów w Polsce.

Zachowaliśmy się wspaniale. Wpłaciliśmy w sumie prawie milion złotych na platformę pomagam.pl, która przekazała (i przekazuje nadal) te środki poszkodowanym. – Wszystko jest prowadzone jak powinno, rzetelnie i profesjonalnie – napisała w oświadczeniu Kasia Konwa. – Na moje konto bankowe otrzymałam połowę kwoty, Rita otrzymała drugą połowę.

W pomoc dziewczynom włączyła się kilka dni temu małżonka zmarłego Ryszarda Szurkowskiego. Iwona Arkuszewska-Szurkowska postanowiła przekazać sprzęt rehabilitacyjny, który pomagał jej mężowi w walce o powrót do sprawności. – Byłam w szoku, że pani Iwona chce nam pomóc, przecież dopiero straciła męża, a mimo to pomyślała o nas. Serdecznie jej dziękuję – powiedziała Katarzyna Konwa.

Portal kolarski #mtbxcpl zaapelował o przekazanie 1% podatku (akurat przecież wszyscy się rozliczamy za rok 2020) na rehabilitację Rity Malinkiewicz, przed którą o wiele dłuższa droga powrotu do normalności niż w przypadku Kasi Konwy. Świetny pomysł, popieramy. Jak to zrobić? Należy wypełnić w odpowiedniej rubryce rozliczenia podatkowego dane fundacji, która prowadzi zbiórkę.

Oto one:
Fundacja Votum
KRS 0000272272
z dopiskiem „Rita Malinkiewicz”

Więcej szczegółów tutaj:
https://fundacjavotum.pl/podopieczni/rita-malinkiewicz/

Oczywiście nadal działa również zbiórka założona w czerwcu 2020 roku:
https://pomagam.pl/kasia_rita

Dziewczyny nadal nas potrzebują. Pokażmy po raz kolejny, że jesteśmy jedną, wielką rodziną. Rowerową rodziną!

Marek Bobakowski, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.