Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rooijakkers 3. w Giro dell'Emilia, Trentin 4. na etapie w Belgii

Rooijakkers 3. w Giro dell'Emilia, Trentin 4. na etapie w Belgii

Pauliena Rooijakkers (CCC-Liv) zajęła doskonałe 3. miejsce na trasie prestiżowego wyścigu klasycznego Giro dell'Emilia Donne. Z bardzo dobrej strony we wtorek pokazał się również Matteo Trentin (CCC Team), który zajął 4. pozycję na trasie trzeciego etapu belgijskiej imprezy Tour de Wallonie.
Tekst przeczytasz w ok. 1 minuta, 3 sekundy
Udostępnij artykuł
Panie podczas Giro dell'Emilia Donne miały do pokonania nieco ponad 87 kilometrów, a wyścig kończył się krótkim, lecz wymagającym podjazdem pod San Luca (1.8 km;10.65%). W międzyczasie doszło jeszcze do sporej kraksy w peletonie, przez co niektóre zawodniczki nie mogły liczyć się w końcowej walce o zwycięstwo. Najlepiej z trudami rywalizacji poradziła sobie Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Druga na metę wjechała Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano). Trzecia przyjechała reprezentantka polskiej grupy kolarskiej CCC-Liv Pauliena Rooijakkers. W czołowej dziesiątce zmagania ukończyły jeszcze dwie inne przedstawicielki CCC-Liv: piąta była Sabrina Stultiens, a szósta Soraya Paladin. Na 12. miejscu wyścig zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing), a 27. była Małgorzata Jasińska (Chronos Casa Dorada Women Cycling).

Na trasie 3. etapu Tour de Wallonie miało dojść do roszad w klasyfikacji generalnej, jednak etap padł łupem sprinterów. Wygrał go Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step). Drugi był Arnaud Demare (Groupama-FDJ), a trzeci John Degenkolb (Lotto Soudal). Tuż za podium uplasował się kolarz polskiej grupy CCC Team Matteo Trentin (4. lokata). W generalce liderem jest Arnaud Demare. Jutro ostateczne rozstrzygnięcia. Na kolarzy czeka trudniejszy etap z Blegny do Erezee (prawie 200 kilometrów ścigania).