Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rosną szanse na udział kibiców w Tour de France

Rosną szanse na udział kibiców w Tour de France

W wielu krajach europejskich sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 ulega poprawie. Podobnie jest we Francji. Dzięki temu rośnie szansa na udział kibiców w największym wyścigu kolarskim na świecie -...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

W wielu krajach europejskich sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 ulega poprawie. Podobnie jest we Francji. Dzięki temu rośnie szansa na udział kibiców w największym wyścigu kolarskim na świecie – Tour de France.
Minister Sportu Roxana Maracineanu w rozmowie z przedstawicielami francuskiej agencji prasowej AFP przyznała, że jest szansa na to, że w najbliższej przyszłości limit widzów na wydarzeniach sportowych może znacząco wzrosnąć. Musi na to pozwolić sytuacja epidemiologiczna, a ta jak wspomniano jest coraz lepsza.
Start Tour de France zaplanowano na 29 sierpnia, jednak obecnie obowiązujące przepisy mówią o tym, że organizowanie wydarzeń sportowych z ponad 5 tysiącami kibiców nie jest możliwe (zakaz obowiązuje do 1 września). Wypowiedź Maracineanu wskazuje jednak na to, że przepisy wkrótce mogą ulec zmianie i kibice będą mogli wziąć udział w Tour de France bez większych ograniczeń. We Francji wystartuje polska grupa kolarska CCC Team.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.