Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

„Rowerem po górach” – Jerzy Mendrek

„Rowerem po górach” – Jerzy Mendrek

Czy kolarstwo górskie jest dla każdego? Tak! Wystarczy tylko sprawny rower i kask! I szczypta rowerowego know-how. Tym ostatnim dzieli się Jerzy Mendrek w swoim nowym przewodniku „Rowerem po górach”....
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy kolarstwo górskie jest dla każdego? Tak! Wystarczy tylko sprawny rower i kask! I szczypta rowerowego know-how. Tym ostatnim dzieli się Jerzy Mendrek w swoim nowym przewodniku „Rowerem po górach”. Przewodnik ukaże się na rynku nakładem Wydawnictwa Pascal już 24 marca 2021 roku.

Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z górskimi wyprawami rowerowymi, czy też jesteśmy downhillowymi wyjadaczami warto wiedzieć, gdzie szukać odpowiednich dla siebie tras. Cross-country, enduro czy downhill? A może pumptrack w wolnej chwili?

W wyborze odpowiedniej dla siebie trasy pomoże nowy przewodnik Jerzego Mendrka „Rowerem po górach”. Wszystkie ścieżki przedstawione w przewodniku podzielono na pięć poziomów trudności. Większość z nich wzbogacona została o filmiki z przejazdu (dzięki kodom QR), które pomogą ocenić swoje możliwości.

„Rowerem po górach” to nie tylko przewodnik po najlepszych rowerowych zjazdach w Sudetach, Beskidach i Bieszczadach, ale przede wszystkim kompendium wiedzy na temat doboru sprzętu i technik jazdy. Zaprezentowane w części teoretycznej techniki pozwolą szybciej nauczyć się podstawowych zasad jazdy lub przypomnieć je sobie przed sezonem. Lekcje wideo (dostępne dzięki kodom QR) prowadzone są z udziałem Szymona Kobylarskiego i Wojtka Czermaka, wielokrotnego medalisty i reprezentanta Polski w zjeździe rowerowym.

Osoby, które nigdy wcześniej nie wjeżdżały rowerami do lasu lub w góry będą mogły nareszcie to zmienić, a doświadczeni kolarze górscy odkryją nowe trasy! Pozostaje tylko zaopatrzyć się w kask i zacząć naukę jazdy od mistrzów, aby poczuć wolność podczas przemierzania górskich kilometrów na dwóch kółkach.

Jerzy Mendrek

Pasjonat kolarstwa górskiego: Enduro, Downhill, Pumptrack, MTB, zawodowo związany z kolarstwem od ponad 10 lat. Twórca edukacyjnej platformy rowerowej EduBike. Założyciel i prezes fundacji KULT, która zorganizowała ponad 120 festiwali rowerowych w całej Polsce od 2015 roku. Założyciel drużyny kolarskiej Doka Downhill City Team. Organizator międzynarodowej serii zawodów DOKA Downhill City Tour oraz pierwszych Mistrzostw Polski na torach pumptrack.

Książka dostępna pod adresem www.pascal.pl

Materiały prasowe wydawcy

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.