Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rowerowe święto w Rzeszowie, czyli RZESZÓW BIKE FESTIVAL 2021

Rowerowe święto w Rzeszowie, czyli RZESZÓW BIKE FESTIVAL 2021

To będzie mocne rozpoczęcie wakacji! 10 i 11 lipca odbędzie Rzeszów Bike Festival – pierwsza tego typu rowerowa impreza w stolicy Podkarpacia. Skocznia w samym środku rynku i zapierające dech w piersiach pokazy, wyścigi sportowe, wspólne przejazdy rowerowe czy też strefa food-truck – te i wiele innych atrakcji będzie czekać w lipcowy weekend na mieszkańców Rzeszowa.

Tekst przeczytasz w ok. 6 minut.

Udostępnij artykuł

To będzie mocne rozpoczęcie wakacji! 10 i 11 lipca odbędzie Rzeszów Bike Festival – pierwsza tego typu rowerowa impreza w stolicy Podkarpacia. Skocznia w samym środku rynku i zapierające dech w piersiach pokazy, wyścigi sportowe, wspólne przejazdy rowerowe czy też strefa food-truck – te i wiele innych atrakcji będzie czekać w lipcowy weekend na mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów Bike Festival to zupełnie nowa impreza w kalendarzu rzeszowskich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Twórcy festiwalu mają już doświadczenie w organizacji tego typu eventów. Wystarczy przypomnieć m.in. bardzo dobrze odebrany w środowisku kolarskim wyścig szosowy Klasyk Podkarpacki czy też popularny wśród kolarzy górskich MTB Lubenia. Teraz można powiedzieć, że organizatorzy łączą te imprezy w jedno, dodając do tego wiele ciekawych, zaskakujących i co najważniejsze – emocjonujących atrakcji.

Rzeszów BIKE Festival rozpocznie się od Rajdu Rowerowego

Dwudniowe święto rowerowe będzie podzielone na dwie lokalizację. W sobotę całe wydarzenie będzie rozgrywać się w Parku Sybiraków. Natomiast w niedzielę akcja przeniesie się na rzeszowski Rynek.

Wszystko rozpocznie się w sobotę od RAJDU ROWEROWEGO. Będzie to dwugodzinny rekreacyjny przejazd grupy rowerzystów trasą prowadzącą od Parku Sybiraków w kierunku Niechobrza (Gmina Boguchwała). To propozycja dla tych którzy lubią w spokojnym tempie, w grupie znajomych spędzi czas na rowerze. Długość trasy to 26 km z dwoma niewielkimi podjazdami. W razie upalnej pogody na 14 km przewidziane jest miejsce do pobrania wody. Co ważne, kolumna będzie zabezpieczona przez policję i służby organizatora – na rowerach w peletonie, karetka, czy samochód serwisowy będą do Waszej dyspozycji.

Potem sobotnie atrakcje już na stałe przeniosą się do Parku Sybiraków. O swoich podróżach na rowerze w nieznane opowie Piotr Strzeżysz, pisarz, zapalony kolarz i postać nietuzinkowa, która zachwyca podejściem do życia i formą jego spędzania (krótki film o Piotrze Strzeżyszu – www.youtube.com/watch?v=HfjSstAlGFA).

Sportowe emocje w wyścigu MTB oraz Akademia Bezpiecznego Rowerzysty dla najmłodszych

Opowieści Strzeżysza będą idealnym wprowadzeniem pod sportowe emocje, które są jednym z głównych punktów soboty. Rzeszów BIKE Festival nie mógł pominąć dyscypliny olimpijskiej jaką jest wyścig w kolarstwie górskim w formule XCO! Na wyznaczonej rundzie, która liczy 2.400 m ściga się będą kolarze amatorzy z podziałem na kategorie wiekowe (limit 150 osób, zapisy na www.rzeszowbikefestival.pl/wez-udzial/mtb-xco/)

Trasa składa się z licznych podjazdów i zjazdów, nie trudnych technicznie. Dodatkowo przeszkody typu „dropy”, belki dodadzą urozmaicenia na trasie. Atrakcyjne miejsce, jakim jest Park Sybiraków w Rzeszowie sprawi, iż wydarzenie będzie nie tylko ciekawe dla zawodników ale również kibiców, którzy oprócz dopingowania, będą mogli również skorzystać z wielu towarzyszących atrakcji, jakimi będą m.in. strefa food-truck, dzień testowy rowerów marki TREK, gdzie będzie można pojeździć na rowerach mocnego gracza w świecie dwukołowców czy też dmuchane zabawy i zjeżdżalnie dla dzieci. Na sam koniec, dla wszystkich czeka After BIKE Party.

Nie zabraknie również rowerowych atrakcji dla dzieci. Zgodnie z ideą iż Rzeszów BIKE Festiwal również uczy, w sobotę w Parku Sybiraków będzie ogólnodostępny tor dla dzieci z przeszkodami. Modułowy pumptrack, równoważnie i inne przeszkody będą świetną atrakcją dla dzieci, które z pewnością nauczą się równowagi i stabilizacji na rowerze podczas jazdy. Całość zabezpieczona przez instruktorów z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu i kasku.

W niedzielę będzie królować kolarstwo szosowe

W niedziele impreza przeniesie się z Parku Sybiraków na rzeszowski Rynek, gdzie czeka nas 10 godzin emocji! Na początek ulicami Rzeszowa przejedzie Rodzinna Parada Rowerowa. Trasa będzie liczy 2 km z rozpoczęciem i zakończeniem na Rynku. Do jazdy zapraszamy całe rodziny, które będą chciały przejechać wspólnie z historycznymi rowerami czy też zaproszonymi gośćmi. Chodzi nam o to, żeby Rzeszów poczuł rowerową atmosferę. Pokażmy to podczas rodzinnej parady!

Następnym punktem drugiego dnia Rzeszów BIKE Festival 2021 będzie Szosowe Kryterium Uliczne, którego trasa prowadzi od rzeszowskiego Rynku po głównych ulicach Rzeszowa. Niezwykle widowiskowa konkurencja, w której kibice przez 10 okrążeń (5 km – pętla) będą mogli dopingować kolarzy stojąc bardzo blisko trasy. Podobnie jak w przypadku wyścigu MTB, można już się zapisywać. (Limit – 150 osób, zapisy na stronie www.rzeszowbikefestival.pl/wez-udzial/szosowe-kryterium-uliczne/)

Bracia Godziek – to może być niezapomnianie show na rzeszowskim rynku!

Po zakończeniu wyścigu, tak naprawdę atrakcje dopiero się zaczynają. W ramach festiwalu, na rzeszowskim Rynku odbędzie się pokaz jazdy na historycznych rowerach, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzach, ponieważ ewolucje na ogromnych bicyklach to umiejętność która zaskakuje. Pamiętajcie, że nawet freestyle jest możliwy na historycznych rowerach!

Podczas eventu swoje nowe auto, Toyotę Yaris Cross, zaprezentuje nasz partner, czyli firma Dakar Toyota Rzeszów.

Potem na widzów czeka kolejne, niezwykle efektowne wydarzenie, które może zapaść w pamięć wielu uczestnikom Rzeszów BIKE Festival 2021. W samym centrum Rynku, zaraz obok studni wystąpią Szymon i David Godziek wraz z całą polską czołówką sceny Dirt: Marcinem Rotem, Przemkiem Abramowiczem i Tomkiem Krzemińskim. Panowie zaprezentują najwyższe loty akrobacji rowerowych na specjalnym torze. Skoki na wysokości 6 m wprowadzą wszystkich w euforyczny nastrój. Nie może być inaczej jeżeli zawodnicy skaczą nad głowami widzów i wykonują takie akrobacje jak „Double backflip”, „Superman” czy obroty 720! (więcej o historii braci Godziek – www.redbull.com/pl-pl/godziek-brothers-niezwykla-historia-szymon-dawid-godziek-bmx-mtb).

Oczywiście, podobnie jak w sobotę, w okolicach rynku będzie zlokalizowana strefa food-truck oraz strefa zabaw dla dzieci.

To może być impreza, która na stałe zagości w kalendarzu rzeszowskich wydarzeń!

Organizatorem Rzeszów Bike Festival 2021 jest Rzeszowski Klub Sportowy SPORT-PARTNER.

Partnerami wydarzenia są m.in. Miasto Rzeszów, Dakar Toyota, Trek, Bikeshop, Lord Jack oraz Sfera Sportu.

Projekt jest współfinansowany z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego .

Poniżej pełny program Rzeszów BIKE Festival 2021. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rzeszowbikefestival.pl :

10.07 / SOBOTA / PARK SYBIRAKÓW

11:00 – 13:00 Rajd Rowerowy
13:00 – 14:00 BIKEPACKING – Piotr Strzeżysz
14:00 – 20:30 Zawody MTB XCO
20:30 – 22:00 After BIKE Party

Ponadto:

12:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK
12:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci
13:00 – 19:00 Akademia Bezpiecznego Rowerzysty

11.07 / NIEDZIELA / RYNEK

11:00 – 11:30 Rodzinna Parada Rowerowa
12:00 – 14:00 Szosowe Kryterium Uliczne
14:00 – 14:30 Trial / Bicykle
14:30 – 15:00 Dekoracja Szosowe Kryterium Uliczne
15:00 – 15:30 Dirt Jumping
15:30 – 16:00 Premiera Toyota Yaris Cross – Dakar Toyota Rzeszów
16:00 – 16:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping
16:30 – 17:00 Prezentacja Partnerów w konkursami
17:00 – 18:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping
18:30 – 19:00 TREK Power
19:00 – 19:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping
20:00 – 20:30 Zdjęcia z zawodnikami
20:30 – 21:00 Dirt Jumping – FINAŁ

Ponadto:

10:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK
10:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.