Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach!

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach!

Tegoroczny piąty sezon Milko Mazury MTB rozpoczyna się 25-26 lipca w Pasymiu. To nowa lokalizacja w mazurskim cyklu. Niesamowity klimat turystycznego miasteczka połączony ze świetną trasą zapewne przypadnie do gustu...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Tegoroczny piąty sezon Milko Mazury MTB rozpoczyna się 25-26 lipca w Pasymiu. To nowa lokalizacja w mazurskim cyklu. Niesamowity klimat turystycznego miasteczka połączony ze świetną trasą zapewne przypadnie do gustu fanom maratonów rowerowych.

Ruch to zdrowie. Zgodnie z tą maksymą zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyścigach w Pasymiu. Piękne krajobrazy i miejsca o wyjątkowej historii dostarczą niezapomnianych wrażeń – mówi Cezary Łachmański – Burmistrz Miasta Pasym. – Wystarczy rower i pozytywne nastawienie by zakochać się w tym miejscu – dodaje.

Na otwarcie sezonu miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego.

Sam wyścig zapowiada się bardzo dynamicznie. Na uczestników czeka dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Runda liczy ok. 30 km i ma około 370 metrów przewyższenia. Początek i koniec rundy do ok. 3 kilometrowy odcinek asfaltowy.

Do wyboru trzy dystansie w niedzielę – Hobby (30 km), Expert (57,5 km) i Pro (86 km) oraz sobotni dystans FUN (10,7 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Pasym turystów.

BEZPŁATNE WYŚCIGI DLA DZIECI

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach sobotnim Nickelodeon Race Liga Szkółek Kolarskich oraz niedzielnym Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich będa dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.
Na adeptów szkółek kolarskich w sobotę czeka:
Wyścig Nickelodeon Race 1 – Skrzaty: 1 runda, mała – ok. 400 metrów
Wyścig Nickelodeon Race 2 – Wentylki: 3 rundy, małe – ok. 1200 metrów
Wyścig Nickelodeon Race 3 – Żak / Żaczka: 5 rund, małych – ok. 2000 metrów
Wyścig Nickelodeon Race 4 – Młodzik / Młodziczka: 1 runda, duża ( skrócona ) – 10,7 km

Łaciate Junior Strider Mazury Cup to unikatowa seria zawodów przeznaczona bezpośrednio dla dzieci od 1,5 roku do 5 lat, które chcą poczuć dreszczyk emocji związany z wyścigami, nawiązać nowe przyjaźnie i dobrze się bawić całą rodziną. Strefa przygód Strider ulokowana zostanie w Miasteczku Sportowym a z toru korzystać będzie można również w sobotę pod okiem instruktora.

Na najmłodszych kolarzy czekają następujące wyścigi:
Łaciate Junior STRIDER Racing – 1 do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)
Łaciate Junior STRIDER Racing – 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
Łaciate Junior STRIDER Racing – 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
Łaciate Junior STRIDER Racing – 4- 5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Nie może Was zabraknąć!

Szczegóły dotyczące wyścigu w komunikacie startowym: https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-milko-mazury-mtb-etap-1-pasym-cztery-wieze-nad-kalwa
Elektroniczne zapisy prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl . Nowość na tegoroczny piąty sezon to rozbudowany profil Team Menagera, który ułatwi zbiorową rejestrację członków drużyn.

MILKO MAZURY MTB KALENDARZ:
25 – 26 lipca – Etap 1 – Pasym– OTWARCIE SEZONU
1 – 2 sierpnia – Etap 2 – Mrągowo
14 – 16 sierpnia – Etap 3 – Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim/Mrągowo
22 – 23 sierpnia – Etap 4 – Ryn
29 – 30 sierpnia – Etap 5 – Giżycko
5 – 6 września – Etap 6 – Węgorzewo
12 – 13 września – Etap 7 – Lidzbark Welski
19 – 20 września – Etap 8 – Wilkasy – WIELKI FINAŁ

Sponsor Tytularny: Milko
Partner strategiczny: Lotto
Partner główny: Expand
Partnerzy strategiczni Milko Mazury MTB Etap 1 – Cztery wieże nad Kalwą: Gmina Pasym, Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie, Nadleśnictwo Olsztyn

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.