Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rusza ósma edycja cyklu Milko Mazury MTB

Rusza ósma edycja cyklu Milko Mazury MTB

Czas na rozkręcenie dwóch kółek! W niedzielę 23 kwietnia w Iławie odbędzie się inauguracja kolarskiego cyklu Milko Mazury MTB, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Partnerem tytularnym wydarzenia jest marka Milko, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Czas na rozkręcenie dwóch kółek! W niedzielę 23 kwietnia w Iławie odbędzie się inauguracja kolarskiego cyklu Milko Mazury MTB, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Partnerem tytularnym wydarzenia jest marka Milko, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na parkingu przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym. Obiekt posiada ciekawą ofertę skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku m. in. krytą pływalnię, basen, zjeżdżalnie a na spragnionych regeneracji czeka sauna, łaźnia parowa, jacuzzi. Gospodarz cyklu – Iława to miasto na styku lądu i wody położone nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce.

Na zawodników Milko Mazury MTB czeka interwałowa trasa, dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż brzegów pięciu jezior położonych na terenie Nadleśnictwa Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Rywalizacja rozegra się w sześciu kategoriach PRO, EXPERT, HOBBY, ELECTOFUN BOSCH E-BIKE RACE, FUN, który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów oraz nowość dla twardych zawodników wagi ciężkiej – Wielka Stówka.

Popołudnie należeć będzie do dzieci i młodzieży. Adepci szkółek kolarskich rywalizować będą w Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich a najmłodsi w ramach Łaciate Junior Strider Racing Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.

Szczegółowy program Wyścigu Pięciu Jezior w Iławie, 23 kwietnia :

 • 10:00 – start wyścigu PRO
 • 10:10 – start wyścigu EXPERT
 • 10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA
 • 10:20 – start wyścigu E-Bike Race
 • 12:30 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing
 • 13:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing
 • 14:00 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race
 • 14:00 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN
 • 15:00 – start wyścigu Żak/Żaczka
 • 15:30 – Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Żak/Żaczka
 • 15:40 – start wyścigu Wentylki
 • 15:41 – start wyścigu Bystrzaki
 • 16:10 – start wyścigu Skrzaty
 • 16:30– Dekoracja kategorii Wentylki/Bystrzaki/Skrzaty

Nowymi wyścigami w kalendarzu Milko Mazury będą te dla miłośników gravelów. Pierwsza odsłona wystartuje 7 maja w Pieckach. Na uczestników czeka 87 km trasa z sumą przewyższeń oscylującą w granicach 900 m. Kolejne wyścigi Gravel Race odbędą się w Mikołajkach, Pasymiu i Rynie.

Więcej na www.mazurymtb.pl.

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.

Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch

Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.