Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Sibiu Tour: Walkowiak drugi, a Sykała trzeci na prologu

Na prologu Sibiu Cycling Tour (2.1) z bardzo dobrej strony pokazali się polscy zawodnicy. Drugie miejsce na 2,5-kilometrowej trasie zajął Kacper Walkowiak (CCC Development Team), a trzeci był Wojciech Sykała (Voster ATS Team).

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Na pierwszym miejscu czwartkowe zmagania ukończył niemiecki zawodnik Nikodemus Holler (Bike Aid), który specjalizuje się w sprinterskich końcówkach. Walkowiak stracił do niego 2 sekundy, natomiast Sykała przyjechał na metę 3 sekundy za zwycięzcą prologu. W czołowej dziesiątce przyjechał jeszcze Patryk Stosz (Voster ATS Team – 7. miejsce i 12 sekund straty). Kolarze rywalizowali w dość trudnych warunkach atmosferycznych, na śliskiej i technicznej trasie.
Przed zawodnikami jeszcze cztery odcinki. W piątek kolarze zmierzą się z królewskim etapem, który będzie liczył sobie 183 kilometry, a zakończy się górskim podjazdem pod Balea Lac. Zmagania w Rumunii potrwają do 26 lipca.