Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Skład CCC Team na rok 2020

Skład CCC Team na rok 2020

Skład polskiej eksportowej ekipy kolarskiej – CCC Team będzie liczył 28 zawodników. Liderzy drużyny celują w co najmniej 5 zwycięstw w przyszłym sezonie.

Tekst przeczytasz w ok. 7 minut.

Udostępnij artykuł

Skład polskiej eksportowej ekipy kolarskiej – CCC Team będzie liczył 28 zawodników. Liderzy drużyny celują w co najmniej 5 zwycięstw w przyszłym sezonie.

Za nami inauguracyjny sezon ekipy CCC Team z nowym sponsorem głównym. Kolejny rok rozpoczynamy ze wzmocnionym, 28 – osobowym składem. Mamy ambitne cele, które z takimi kolarzami jesteśmy w stanie osiągnąć. Będziemy dążyć do kolejnych zwycięstw – wyjaśnił prezydent CCC Team Jim Ochowicz.

Liderem ekipy będzie Greg Van Avermaet, jednak Belg nie będzie już osamotniony w walce o najwyższe laury, ponieważ odpowiedzialność za wyniki wezmą na siebie nowe nabytki – Matteo Trentin i Ilnur Zakarin. Włoch skupi się na klasykach i trudniejszych finiszach z peletonu, a Rosjanin zamierza po raz kolejny zawojować Wielkie Toury.

– Jak zawsze, celować będziemy w Monumenty. Dwa lata temu Greg Van Avermaet dał ekipie pierwszą wygraną w Monumencie. To kolarz, który posiada wszystko, aby powtórzyć ten sukces. W przyszłym sezonie barwy naszej ekipy reprezentować będzie Matteo Trentin. To oznacza, że mamy kolejnego zawodnika, który będzie mógł powalczyć w wiosennych klasykach. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć Grega i Matteo ścigających się razem. Wierzę, że nasza wiosenna kampania klasyków będzie agresywna i pełna sukcesów. Walka o wygraną Monumentu idzie w parze z naszym kolejnym celem – chcemy zwyciężyć jednodniowym wyścigu rangi UCI World Tour. W ubiegłym roku, Greg dokonał tego w Montrealu, a w sezonie 2020 będziemy mieć kolejnych 21 szans na zwycięstwo – wyjaśnił Ochowicz.

Dużo jakości powinni wnieść Jan Hirt i Fausto Masanda. Obaj potrafią solidnie jeździć po górach, co udowodnili na ubiegłorocznym Giro d’Italia. W CCC prawdopodobnie będą liderami na ten wyścig, więc mogą osiągnąć jeszcze lepszy rezultaty.

– Zależy nam również na tym, aby w przyszłym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony w Wielkich Tourach. Chcemy wygrać etap na każdym z nich. W 2020 roku nasz skład wzmocni trzech zawodników, którym w poprzednim sezonie udało się odnieść zwycięstwa etapowe. Są to: Fausto Masnada, Matteo Trentin oraz Ilnur Zakarin. Dołączą oni do kolarzy, którym ta sztuka udała się przynajmniej raz w karierze. Ostatnim celem, jaki stawiamy sobie na kolejny sezon, jest wygranie wyścigu etapowego rangi UCI WorldTour. Patrick Bevin był bardzo blisko zwycięstwa w Santos Tour Down Under w 2019 roku. Z kolei van Avermaet i Zakarin zaznali smaku tryumfu w wyścigu etapowym – powiedział Ochowicz.

W składzie znalazło się miejsce dla pięciu Polaków. Prym powinien wieść Szymon Sajnok, który rok temu zajął 3. miejsce na jednym z etapów Vuelta a Espana. Na czasówki liczy Kamil Gradek, a w klasykach swoje umiejętności pragnie pokazać Łukasz Wiśniowski. Swój debiut na poziomie WorldTour zaliczą Kamil Małecki i mistrz Polski Michał Paluta. Mamy nadzieję, że z roku na rok liczba polskich zawodników w barwach CCC będzie rosła.

Jim Ochowicz zadbał o to, aby frakcja brukowa prezentowała się solidnie. Dlatego zarówno Greg Van Avermaet jak i Matteo Trentin mogą spać spokojnie. Na największych wyścigach pomocą będą im służyć: Michael Schär, Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck, Guillaume Van Keirsbulck i Francisco José Ventoso

Jednak trzon ekipy CCC będą stanowić doświadczeni zawodnicy, którzy potrafią zabierać się w ucieczki. Poza liderami, to na nich będzie spoczywała odpowiedzialność za wyniki zespołu. Tutaj największe nadzieję związane są z Alessandro de Marchim, który za cel obiera etapy Wielkich Tourów. Podobne ambicje mają: Joey Rosskopf, Serge Pauwels, Victor de la Parte i Simon Geschke.

Liderem wśród sprinterów będzie Jakub Mareczko. Włoch poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych i teraz będzie musiał się postarać, aby wywalczyć kontrakt na kolejny sezon. Jego celem będzie etap Giro d’Italia. W sprinterskich walkach wspierać go powinni: Jonas Koch, Pavel Kochetkov, Josef Cerny i Patrick Bevin.

CCC również stawia na młodzież zagraniczną. Do utalentowanego Willa Barty dołączyli Gerog Zimmermann i Atilla Valter. Obaj uchodzą za utalentowanych zawodników, co będą chcieli potwierdzić już w pierwszym sezonie. Valter marzy o starcie w Giro d’Italia, którego Grande Partenza usytuowano w tym roku w Budapeszcie, stolicy Węgier, z których pochodzi. Z kolei Zimmerman może dużo nauczyć się od Trentina i z dobrej strony pokazać się na trudniejszych finiszach

– Łącznie, będziemy celować w sześć wyścigów. Oczywiście, jeśli udałoby nam się wygrać Monument, oznaczałoby to jednocześnie wygraną w jednodniowym wyścigu rangi World Tour. Można więc powiedzieć, że w sezonie 2020 celujemy w pięć zwycięstw. Cała drużyna jest bardzo zmotywowana przed nadchodzącym sezonem. Mamy utalentowanych zawodników, którzy będą w stanie osiągnąć założone przez nas cele – zakończył Ochowicz.

Do kosmetycznych zmian doszło w strukturze organizacyjnej ekipy. Od 2020 roku Piotr Wadecki będzie pełnił obowiązki menadżera generalnego CCC Team i będzie ściśle współpracował z prezydentem ekipy – Jimem Ochowiczem. Natomiast na stanowisko menadżera sportowego został powołany Steve Bauter, który wcześniej był dyrektorem ds. obsługi VIP.

Rok 2019 był był bardzo ważny dla CCC Team – grupa przeszła do historii, jako pierwsza polska worldtourowa ekipa kolarska. W kolejnym sezonie chcemy wykorzystać potencjał drużyny i osiągnąć wyniki, na które nas stać. Ekipa została solidnie wzmocniona, dołączyli do nas utalentowani zawodnicy i jeśli wszystko pójdzie dobrze, w sezon wejdziemy z solidnym, 28-osobowym składem. Jako dyrektor generalny jestem podekscytowany, mając świadomość, co możemy osiągnąć w 2020 roku – podkreślił Wadecki.

W sezonie 2020 kolarze CCC Team ponownie założą stroje wyprodukowane przez baskijską firmę Etxeondo. Zachowany zostanie design oraz charakterystyczny dla firmy CCC, pomarańczowy kolor, który zadebiutował w World Tourze w 2019 roku. Logo, stworzonej przez CCC, marki obuwia sportowego Sprandi będzie zdecydowanie bardziej widoczne. Pojawi się ono z przodu i z tyłu koszulki, na bokach, rękawach oraz na nogawkach spodenek. Po raz pierwszy na stroju kolarzy CCC Team znajdzie się logo firmy Cadex – partnera ekipy, odpowiedzialnego za dostarczenie kół oraz siodełek.

Promocja brandu Sprandi będzie ważnym celem dla firmy CCC w 2020 roku. Wielu fanów kolarstwa kojarzy już tę markę, która przez lata była jednym ze sponsorów tytularnych ekipy CCC Sprandi Polkowice [obecnie drużyna funkcjonuje pod nazwą CCC Development Team]. Teraz, kiedy logo Sprandi będzie zdecydowanie bardziej widoczne na koszulkach CCC Team, rywalizującej na poziomie World Tour, liczymy na zwiększenie świadomości marki – powiedział Dariusz Miłek, założyciel i szef rady nadzorczej CCC.

CCC Team na rok 2020:

Will Barta (USA), Patrick Bevin (NZ), Josef Cerny (CZE), Víctor de la Parte (ESP), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Geschke (GER), Kamil Gradek (POL), Jan Hirt (CZE), Jonas Koch (GER), Pavel Kochetkov (RUS), Jakub Mareczko (ITA), Fausto Masnada (ITA), Kamil Małecki (POL), Michał Paluta (POL), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Michael Schär (SUI), Matteo Trentin (ITA), Attila Valter (HUN), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL), Ilnur Zakarin (RUS), Georg Zimmermann (GER).

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.