Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Starachowiska strzała, szosowy klasyk w belgijskim stylu

Starachowiska strzała, szosowy klasyk w belgijskim stylu

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! V Starachowicka Strzała 2021 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, znów okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! V Starachowicka Strzała 2021 w Starachowicach, organizowana przez Grzegorza Wajsa, znów okazała się fenomenalnym widowiskiem. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazły się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Tegoroczny limit uczestników – 250 osób – został wypełniony w całości, a chętnych do startu było znacznie więcej.

Starachowicka Strzała tradycyjnie była skierowana do kolarzy z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2021, a najlepsi także nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach 61 km i 83 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic nad Zalew Brodzki w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.

– To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z maksymalną frekwencją i bardzo mocną obsadą – mówi organizator i pomysłodawca Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Przygotowaliśmy jeszcze bardziej atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów. Strzałem w dziesiątkę okazały się nasze nowości – premia górska na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premia lotna w Adamowie w Gminie Brody.

Na trasie MINI (61 km) zwyciężył Patryk Burda, finiszując przed swoim bratem Mateuszem Burdą (obaj z STS Jordan Wola Mała) i Dominikiem Siwcem (Cyclo Centrum 42Sports). Wśród kobiet wygrała Monika Węgrzyn (Buff The North Face Team Poland), przed Moniką Mazur (BSK Miód Kozacki) i Agatą Miękinią (Lech-Pol 4×4 Cycling). Na trasie MAX (83 km) najszybszy był Michał Ładosz (Mayday Lublin), który wyprzedził Mateusza Muchę (7R Rowmix Team) i Michała Przybysza (Team Varso), a w gronie kobiet triumfowała Katarzyna Wełna (7R Rowmix Team), przed Kamilą Wójcikiewicz (Agrochest Team) i Malwiną Łączyńską (Eroe RC).

– Cieszą bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na wymagającej i technicznej trasie w Starachowicach poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. – Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

V Starachowicka Strzała 2021 została zorganizowana przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pli www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

repliky hodinek

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.