Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Startuje Nie Pompujesz – Nie Jedziesz 2022

Startuje Nie Pompujesz – Nie Jedziesz 2022

Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata! Tak wygląda plan największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrakach,...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata! Tak wygląda plan największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrakach, który rozpoczyna się już w maju! Zapisy już ruszyły na www.pompuje.pl!
Czy Bartosz Giemza (GoBike.Pro) i Anna Domagała (Sosnowiec) zdołają obronić tytuły sprzed roku? Czy znajdzie się pogromca zeszłorocznych triumfatorów? Przekonamy się po 8 rundach, które zostaną rozegrane na najlepszych w Polsce torach wybudowanych przed BT Project.
Zawody są rozgrywane w atrakcyjnej formule play-off. Po rundzie eliminacyjnej najlepsi są dzieleni na pary i w pojedynkach rywalizują o awans do samego finału! W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej w każdej kategorii! Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika na pumptrakach! Najlepsi w klasyfikacji końcowej w kategorii PRO i Kobiety wyjadą z Red Bullem na eliminacyjną rundę Mistrzostw Świata do czeskich Tosovic (17.09.2022)! Wręczenie nagród wzorem roku ubiegłego odbędzie się na uroczystej gali na zakończenie sezonu!
Podczas każdej rundy nie zabraknie dobrej zabawy oraz dodatków takich jak: foodtrucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity, strefa chillout i wiele innych atrakcji, goście specjalni, pokazowe pojedynki.
Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale! Dobra zabawa przede wszystkim!
Organizator cyklu, Sfera Sportu, z roku na rok podnosi organizacyjną poprzeczkę cyklu coraz wyżej. Oznacza to nie tylko znakomicie przygotowany tor ale także znakomitą imprezę! W tym roku nie będzie inaczej. Warto brać udział w cyklu i rywalizować z tak znakomitymi zawodnikami jak Szymon Godziek, Gustaw Dądela, Bartosz Giemza, Anna Domagała! Zatem do zobaczenia na pierwszej rundzie w Kudowie-Zdroju!
TERMINARZ 2022:
07.05.2022 – Kudowa Zdrój
29.05.2022 – Żyrardów
05.06.2022 – Polanka Wielka
12.06.2022 – Nysa
16.07.2022 – Stalowa Wola
22.07.2022 – TBA (miejscowość do potwierdzenia)
13.08.2022 – Bełchatów (edycja przy światłach)
04.09.2022 – Nowa Sól (w kategorii PRO i Kobiety punkty mnożone są razy dwa)
ZAPISY:
Tylko online na stronie www.pompuje.pl W dniu zawodów nie będzie prowadzona rejestracja. Udział w zawodach jest bezpłatny!
KATEGORIE:
PRO – zawodnicy o wysokich umiejętnościach oraz zawodnicy, którzy w końcowej klasyfikacji punktowej w kategorii Amator w roku 2021 zajęli miejsca od 1 do 5
AMATOR – zawodnicy początkujący, średniozaawansowani
KIDS – zawodnicy w wieku od 4 do 8 lat (roczniki 2014 – 2018) bez podziału na płeć
JUNIOR – zawodnicy w wieku od 9 do 12 lat (roczniki 2010 – 2013) bez podziału na płeć
KOBIETY – otwarta kategoria dla kobiet bez podziału na wiek
WAŻNE INFORMACJE:
OBOWIĄZKOWY FULL FACE – na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu od FOX Polska!
ZASADY – w roku 2022 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczonych jest 6 najlepszych występów.
RUNDA FINAŁOWA – w finałowej rundzie w Nowej Soli zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!
Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.