Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Szef Mazowsze Serce Polski o koronawirusie i nie tylko

Szef Mazowsze Serce Polski o koronawirusie i nie tylko

Dyrektor sportowy drużyny Mazowsze Serce Polski – Dariusz Banaszek – podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji związanej z koronawirusem COVID-19. Pomimo pesymizmu Banaszek ma nadzieję na pozytywne rozwiązanie sytuacji.
Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Dyrektor sportowy drużyny Mazowsze Serce Polski – Dariusz Banaszek – podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji związanej z koronawirusem COVID-19. Pomimo pesymizmu Banaszek ma nadzieję na pozytywne rozwiązanie sytuacji.

– Epidemia koronawirusa COVID-19, z którą przyszło nam się teraz zmierzyć zaskoczyła nas bardzo wszystkich, bez wyjątków. Gdy zacząłem budować ekipę Mazowsze Serce Polski gdzie głównym celem jest promocja naszego pięknego i wspaniałego Mazowsza, jeszcze w listopadzie ani ja, ani absolutnie nikt nie przewidział takiego czarnego scenariusza . Na początku wszystko szło zgodnie z planem , skład , kontrakty i najważniejsi oczywiście zawodnicy oraz obsługa. Pierwsze zamówienia dla teamu, plan zgrupowań i kalendarz startów, zdobywanie czy pozyskiwanie sponsorów, zaproszenie ich do współpracy i odkurzenie możliwości kolarskich w których się świetnie poruszam. Byłem bardzo szczęśliwy że dane mi było budować dalej kolarstwo bo robię to całe swoje życie. Dobrałem świetną grupę ludzi tak kierowniczą , dyrektorów sportowych, marketing , social media jak i obsługę – masażystów, fizjoterapeutów, mechaników. Zrobiłem to szybko i uważam, że dobrze. Pracują ze mną najlepsi z możliwego wyboru naszego rynku kolarskiego. Skład zawodniczy w tak krótkim czasie i krótkim okresie zbudowany perfekcyjnie , mam to co chciałem …marzenie. Wspaniali sportowcy, gdzie każdy wie po co się w tej ekipie znalazł, z zadaniami na cały sezon – zaczął Dariusz Banaszek.

– Pierwsze starty, szok i niesamowita radość . Pierwsze zwycięstwa naszego zespołu, Turcja, Grecja –Rodos. Zdobyliśmy już prawie 200 punktów UCI dla siebie jak również dla Polski. Jesteśmy na 40 miejscu na świecie włącznie z ekipami World Tour, Pro Conti i Continental w rankingu UCI. Świetny start zespołu, lepiej nie można było sobie tego wymarzyć. Przylot 9.03 do Warszawy na prezentację ekipy w PKOl która odbyła się 10.03. Niesamowicie udana prezentacja a o zgrozo 11 marca już by nie mogła się odbyć ze względu na obostrzenia pod względem zgromadzeń Miasta Stołecznego Warszawy. Rzut na taśmę, szczęście czy fatum nie wiem. Do dziś pauza już ponad miesiąc – kontynuował podsumowując aktualny dorobek swojej drużyny Mazowsze Serce Polski.

Wiadomo to nie tylko nas to spotkało, ten problem mają wszyscy nasi konkurenci, ekipy kolarskie (zdaję sobie doskonale sprawę co teraz odczuwają) organizatorzy wyścigów UCI i w tym również my, gdyż od 11 do 16 sierpnia mieliśmy organizować wyścig UCI w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 – Tour Bitwa Warszawska 1920 (2.2). To miał być czy ma być nasz najważniejszy start w tym sezonie. Dziś nie wiem czy ta impreza się odbędzie , mam niestety czarne myśli i nie jestem optymistą, tak jak zawsze całe życie byłem. Myślę że jeśli nie będziemy mieli możliwości zorganizować tej imprezy w tym terminie to będę uważał sezon za zakończony. Nie będziemy wyścigu przekładać i zmieniać terminu imprezy. Ta Bitwa rozegrała się właśnie w tych dniach sierpniowych i wtedy właśnie chcieliśmy uczcić wielkie zwycięstwo naszych Piłsudczyków i Polski – wskazywał na problem związany z organizacją nowej imprezy rangi WorldTour w naszym kraju. Smutnym wnioskiem jest, że niemal na 99% impreza się nie odbędzie, ponieważ z wytycznych UCI wynika, że każdy wyścig zostanie przełożony.

Organizacyjnie i finansowo jesteśmy przygotowani. Jeżeli nie będzie nam dane w niej wystartować oczywiście odpowiednio wcześniej grupa Mazowsze Serce Polski zakończy sezon, gdzie tak na dobre go jeszcze nie rozpoczęła.. Jakie to wszystko smutne, aż wierzyć się nie chce i łzy same schodzą do oczu. Ale co to wszystko znaczy i jakim jest małym problemem w porównaniu z dramatem ludzi na całym świecie których bliscy umierają, tracą pracę i nie mają perspektyw życiowych, którzy nie daj Boże przez tą tragedię nie będą mieli za co zrobić podstawowych zakupów spożywczych. Zamykają się firmy, inne tracą płynność – dodał zasmucony Banaszek.

Dlatego trzymajcie się kochani kibice naszej ekipy kolarskiej i naszego projektu. Życzę wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, tego psychicznego również bo dawno takiego nie odczuwaliśmy. Trzymajcie się mocno, a ja wiem że wygramy to! Dziękuję na koniec naszej 25-osobowej wspaniałej grupie zaangażowanych moich współpracowników oraz wszystkim naszym drogim sponsorom, którzy dalej są i mam nadzieje że będą z nami. Wyjdziemy z tego mocniejsi i o wiele silniejsi – zakończył szef ekipy Mazowsze Serce Polski.

Podczas kwarantanny zapraszamy do odwiedzin strony na Facebooku Mazowsze Serce Polski. Zawodnicy ekipy wstawiają swoje treningi, które praktykują w zaciszu domowym i z narzędziami, które są do dyspozycji każdego. Ponadto zamieszczane są ciekawe przepisy na kolarskie specjały. Teraz jest czas na eksperymenty kulinarne tak, aby przygotować menu na powrót sezonu.

Mazowsze Serce Polski rozpoczęła ciekawą akcję skierowaną do kibiców. Każdy może zdobyć karty z zawodnikami Mazowsze Serce Polski zupełnie za darmo. Wystarczy napisać prywatną wiadomość na profilu Facebookowym ze swoim adresem. Karty przyjdą pocztą. Kiedy wróci sezon będzie można zdobyć na nich cenne autografy.

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.