Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Szykują się zmiany w kalendarzu UCI?

Szykują się zmiany w kalendarzu UCI?

Coraz więcej mówi się o tym, że w niedawno opublikowanym kalendarzu UCI zostaną wprowadzone kolejne zmiany. Tyczy się to przede wszystkim najważniejszych wyścigów klasycznych we Włoszech, a więc Mediolan-San Remo...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Coraz więcej mówi się o tym, że w niedawno opublikowanym kalendarzu UCI zostaną wprowadzone kolejne zmiany. Tyczy się to przede wszystkim najważniejszych wyścigów klasycznych we Włoszech, a więc Mediolan-San Remo i Il Lombardia.
Decyzja w tym temacie ma zapaść w piątek 12 czerwca. O zmiany w kalendarzu prosi RCS Sport, a więc organizator największych włoskich wyścigów kolarskich. Przedstawiciele RCS Sport już od jakiegoś czasu wyrażali swoje niezadowolenie, m.in. z pierwotnego terminu Mediolan-San Remo, jak i Giro d’Italia.
Jak donosi La Gazetta dello Sport oficjalny kalendarz ulegnie zmianie. Wyścig Il Lombardia z 31 października zostanie przełożony na 8 sierpnia, a Mediolan-San Remo przesunie się w czasie z 8 na 15 sierpnia.
Jeśli zmiany zostaną zatwierdzone, kibice powinni się z tego cieszyć. Oznaczałoby to, że na starcie tych wyścigów prawdopodobnie pojawi się mocniejsza obsada. W obu imprezach wystartują zawodnicy polskiej grupy kolarskiej CCC Team.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.