Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Team Novo Nordisk z dziką kartą na 77. Tour de Pologne

Team Novo Nordisk z dziką kartą na 77. Tour de Pologne

Team Novo Nordisk wystartuje w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Zespół otrzymał od organizatorów dziką kartę uprawniającą do startu w wyścigu.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Team Novo Nordisk wystartuje w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Zespół otrzymał od organizatorów dziką kartę uprawniającą do startu w wyścigu.

Team Novo Nordisk to pierwsza na świecie drużyna złożona z profesjonalnych sportowców, z których wszyscy mają cukrzycę. Celem zespołu jest nie tylko walka o zwycięstwa, ale także wsparcie dla ludzi z cukrzycą i pokazanie im, że choroba nie zamyka drogi do realizacji własnych ambicji i marzeń. Misja Team Novo Nordisk wykracza poza sport i kolarstwo dzięki szeroko zakrojonej kampanii „Razem zmieniajmy cukrzycę”. Inicjatywa obejmuje cały świat i ma na celę poprawę warunków dla około 430 milionów ludzi chorujących lub zagrożonych cukrzycą.

Już po raz piąty z rzędu zapraszamy Team Novo Nordisk do udziału w Tour de Pologne UCI World Tour. To szczególna drużyna, która pod przewodnictwem wiceprezesa Wasilija Dawidienki łączy wysoki sportowy poziom ze szlachetnymi celami. Podczas poprzednich edycji Tour de Pologne zawodnicy Team Novo Nordisk pokazywali się z bardzo dobrej strony. Najlepszym przykładem jest Charles Planet, który w ostatnim roku wygrał klasyfikację Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, a przez cztery etapy był także liderem klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON. Równie istotne jest przesłanie, z którym startują kolarze Team Novo Nordisk. Edukacja i wspieranie wszystkich dotkniętych cukrzycą to cel, który powinien być promowany w Polsce i na całym świecie – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne

– Jesteśmy zaszczyceni, że Lang Team po raz kolejny zaprasza nas do startu w Tour de Pologne. Wsparcie naszego projektu jest ważne dla całego zespołu i świadczy o uznaniu dla naszego rozwoju i wyjątkowego przesłania. Z roku na rok nasz projekt się rozwija, dlatego jesteśmy wdzięczni, że będziemy mogli rywalizować z najlepszymi na imprezie, która stoi na najwyższym poziomie. Trasa Tour de Pologne zawsze jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie szansę. Postaramy się jak najlepiej wykorzystać wszystkie okazje, pokazać się z jak najlepszej strony nawiązując do sukcesu, który osiągnęliśmy przed rokiem – powiedział Vassili Davidenko, Dyrektor Generalny Team Novo Nordisk.

77. Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrany w dniach 5-11 lipca. Wystartują w nim wszystkie drużyny UCI World Teams, a także zespoły, które otrzymają dzikie karty od organizatorów. Team Novo Nordisk jest pierwszą drużyną, którą taką kartę otrzymała.

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.