Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tegoroczna edycja Tour de France może być ponownie przełożona

Tegoroczna edycja Tour de France może być ponownie przełożona

Ciemne chmury zbierają się nad tegoroczną edycją wyścigu Tour de France, która została już raz przełożona. Nowy termin francuskiego wyścigu zakłada, iż impreza rozpocznie się 29 sierpnia. Francuski premier zakazał...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Ciemne chmury zbierają się nad tegoroczną edycją wyścigu Tour de France, która została już raz przełożona. Nowy termin francuskiego wyścigu zakłada, iż impreza rozpocznie się 29 sierpnia. Francuski premier zakazał jednak organizowania większych wydarzeń sportowych przynajmniej do września.

Edouard Philippe poinformował we wtorek swoich obywateli o nowych obostrzeniach. Jednocześnie premier zwrócił się o pomoc do Zgromadzenia Narodowego w celu opracowania planu stopniowego poluzowania panujących obostrzeń, wynikających z szalejącej pandemii koronawirusa. Ogłoszenie miało wpływ nie tylko na kolarskie wyścigi, ale też na rozgrywki piłkarskie. Tym samym sezon Ligue 1 nie będzie mógł zostać dokończony.

Francuscy kolarze nie mogą trenować na świeżym powietrzu przynajmniej do 11 maja. Po tym terminie być może powrócą na rowery, jednak wiele zależy od rozwoju sytuacji. Cały czas nie wiadomo, co z nowym terminem Tour de France. Być może wyścig zostanie przełożony na 1 września. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. 22 sierpnia miał się odbyć kobiecy wyścig klasyczny GP de Plouay – Lorient Agglomération Trophée, który będzie musiał zostać przełożony lub odwołany.

Na starcie Tour de France ma stanąć polska grupa kolarska CCC Team, natomiast w GP de Plouay – Lorient Agglomération Trophée miała zaprezentować się ekipa CCC-Liv.

W związku z nowym oświadczeniem do skutku nie dojdą inne, zaplanowane na lipiec i sierpień wyścigi, w tym: Tour de l’Ain, Tour de Belle Isle en Terre – Kreiz Breizh Elites Dames, Kreiz Breizh Elites, Tour Cycliste International de la Guadeloupe, Tour d’Occitanie (panie), Tour de l’Avenir, La Poly Normande, Tour du Limousin – Nouvelle Aquitaine, Grand Prix International de la ville de Nogent-sur-Oise, La Périgord Ladies, La Picto-Charentaise (kobiety), Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine i Grand Prix des Marbriers.

[AKTUALIZACJA] Jak podaje Francuskie ministerstwo sportu Tour de France wystartuje jako jedyna impreza kolarska 29 sierpnia.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.