Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

The Digital Swiss 5: Van Avermaet 4. na czwartym odcinku

Greg Van Avermaet (CCC Team) zajął wysoką 4. pozycję na czwartym odcinku wirtualnego wyścigu The Digital Swiss 5. Po zwycięstwo w sobotę sięgnął Stefan Kung (Swiss National Team), który nie miał sobie równych również na trasie 2. etapu.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Kolarze mieli w sobotę do pokonania trasę o długości blisko 37 kilometrów, a etap kończył się w Langnau. Przez długi czas na prowadzeniu utrzymywał się Michael Matthews (Team Sunweb), jednak Kung zdołał go dogonić, a następnie rozstrzygnął końcówkę na własną korzyść. Trzecie miejsce na mecie zajął Ethan Hayter (Team INEOS). Kolarz polskiej grupy kolarskiej CCC Team – Greg Van Avermaet przyjechał czwarty, ze stratą 58 sekund do zwycięzcy etapu.

Na 10. lokacie zmagania ukończył natomiast Nathan Van Hooydonck (CCC Team). Poza dwudziestką przyjechał z kolei Gijs Van Hoecke (23. pozycja). Rywalizacja na trasie The Digital Swiss 5 zakończy się w niedzielę. Zawodnicy będą mieli do pokonania 36-kilometrową trasę, a etap zakończy się w Disentis-Sedrun.