Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tour Bitwa Warszawska 1920: Leysen wygrywa trzeci etap

Senne Leysen (Alpecin-Fenix) po solowej akcji wygrał trzeci etap wyścigu Tour Bitwa Warszawska. 24-latek został nowym liderem imprezy.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Czwartego dnia zmagań zawodnikom przyszło pokonać odcinek w okolicach Nasielska. Peleton znów zmagał się szutrami i brukami, które nie ułatwiały rywalizacji.

W takim terenie świetnie odnalazł się Belg Senne Leysen, który zaatakował w odpowiednim momencie i dowiózł samotnie zwycięstwo do mety. Peleton wpadł na metę 7 sekund za zwycięzcą. Podium dopełnili Jarne Van De Paar (Lotto Soudal U23) i Mick Van Dijke (Lotto-Visma Development). Najlepszy z Polaków – Maciej Paterski finiszował na 6. pozycji.
W klasyfikacji generalnej Leysen wyprzedza Van der Paara o 5 sekund. Dalej 7 sekund traci Patryk Stosz, 9 sekund Paweł Bernas i 10 sekund Maciej Paterski. Wyścig zwieńczy jutrzejszy etap z Płocka do Płońska.