Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tour Bitwa Warszawska 1920: Riesebeek bierze wszystko

Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix) po solowej akcji odniósł zwycięstwo na ostatnim etapie Tour Bitwa Warszawska 1920. Holender triumfował także w klasyfikacji generalnej imprezy.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Ostatni etap wyścigu rozgrywanego na Mazowszu prowadził z Płocka do Płońska. Zawodnicy ponownie mieli do pokonania odcinki szutrowe oraz brukowe. W końcówce z głównej grupy postanowił zaatakować Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix). Szybko zyskał przewagę i to pozwoliło mu odnieść triumf etapowy. Na miecie okazało się, że zyskał nad peletonem aż 43 sekund przewagi. Na drugim miejscu finiszował Maciej Paterski, a trzeci był Dominik Neumann.

Dzięki tej solowej akcji Riesebeek wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i został zwycięzcą tego wyścigu. Obok niego na podium stanęli Senne Leysen i Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski). Na piątym miejscu wyścig ukończył Maciej Paterski, a szósty był Patryk Stosz.