Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tour de l’Avenir nie odbędzie się w 2020 roku

Tour de l’Avenir nie odbędzie się w 2020 roku

Największy młodzieżowy wyścig na świecie zwany "Tour de France dla orlików został odwołany. Organizatorzy podjęli taką decyzję w związku z gwałtownym przyrostem zachowań na koronawriusa COVID-19. W wyścigu miała wziąć...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Największy młodzieżowy wyścig na świecie zwany „Tour de France dla orlików został odwołany. Organizatorzy podjęli taką decyzję w związku z gwałtownym przyrostem zachowań na koronawriusa COVID-19. W wyścigu miała wziąć udział reprezentacja Polski.
Wyścig miał się odbyć w dniach 15-19 sierpnia. Niestety organizatorzy poinformowali dziś, że się nie odbędzie. W składzie reprezentacji Polski do lat 23 na to wydarzenie znaleźli się: Szymon Tracz, Kacper Walkowiak, Dominik Górak, Piotr Pękala, Jakub Murias i Adam Kuś.
“Decyzja została podjęta, ponieważ chcemy być odpowiedzialni. Całkowite zapewnienie bezpieczeństwa i dopilnowanie, by każdy z zawodników przestrzegał restrykcji jest bardzo trudne. Zwłaszcza że przyjadą do nas 23 zespoły, a większość z nich to reprezentacje narodowe z całego świata – Afryki, Ameryki, Azji i Europy. Kadry pochodzą z regionów, w których świadomość w kwestiach pandemicznych bardzo mocno się różni. Dla nas zdrowie zawodników jest absolutnym priorytetem, dlatego, po konsultacjach z naszymi partnerami postanowiliśmy odwołać wyścig” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie organizatora wyścigu.
Tour de l’Avenir nazywany jest młodzieżowym Tour de France. Wielu kolarzy, którzy odnosili sukcesy w tej etapówce odgrywało potem ważne role w wyścigach World Touru. Wystarczy tylko wspomnieć, że wśród zwycięzców Tour de l’Avenir jest Egan Bernal, ubiegłoroczny triumfator Tour de France. Z całą pewnością odwołanie tej ważnej imprezy to wielka strata dla kolarstwa.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.