Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tour de Pologne może się nie odbyć w 2020 roku

Tour de Pologne może się nie odbyć w 2020 roku

Czesław Lang w wywiadzie dla portalu Interia wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem COVID-19. Wicemistrz olimpijski z Moskwy zapowiedział, że nie będzie starał się na siłę przeprowadzić...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Czesław Lang w wywiadzie dla portalu Interia wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem COVID-19. Wicemistrz olimpijski z Moskwy zapowiedział, że nie będzie starał się na siłę przeprowadzić tegorocznej edycji Tour de Pologne i na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwa.

Jesteśmy przygotowani. Jest trasa. Start będzie w Warszawie, meta w Krakowie. Chcemy uczcić 100-lecie urodzin naszego papieża Jana Pawła II. Będzie więc etap z Wadowic, z Kalwarii Zebrzydowskiej. Mamy sponsorów, głównym pozostanie Carrefour. Staramy się utrzymać gotowość. Ale obserwujemy, co się dzieje na świecie. Pytamy się, jak to wszystko się potoczy? Czekamy. Jeżeli warunki nie pozwolą na zorganizowanie wyścigu, to trudno, nie zorganizujemy Tour de Pologne w tym roku – powiedział Lang na temat tegorocznej edycji wyścigu.

Prezes LangTeamu przewiduje, obecna że sytuacja może mieć wpływ na funkcjonowanie kolarstwa szosowego w przyszłości.

Może upaść wiele grup kolarskich. Proszę zobaczyć na to co się stało z firmą CCC. Wartość jej akcji gwałtownie spadła. Wiele firm traci płynność finansową i będzie musiało ograniczyć wydatki. Możliwe, że spadną kontrakty dla kolarzy. Może tak jak kiedyś, kolarze będą musieli ścigać się za spodenki i koszulkę. Będą się ścigać dla pasji, a nie dla pieniędzy. Z pewnością, będą inne warunki finansowe, nagrody.

Źródło: Interia.pl

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.