Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Trasa CCC Tour – Grody Piastowskie 2020

Trasa CCC Tour – Grody Piastowskie 2020

Tegoroczne Grody rozpoczną się 7 maja w Legnicy, a zakończą 10 maja w Jaworze. Bazą wyścigu tradycyjnie będzie legnicki hotel QUBUS.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Tegoroczne Grody rozpoczną się 7 maja w Legnicy, a zakończą 10 maja w Jaworze. Bazą wyścigu tradycyjnie będzie legnicki hotel QUBUS.

Jubileuszowa 55. edycja „Grodów” rozpocznie się tradycyjnie w czwartkowy wieczór na rynku w Legnicy, gdzie w kryterium zostaną rozdane koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji. Nazajutrz peleton zmierzy się z płaską czasówką w Polkowicach, gdzie o zwycięstwo postarają się „gospodarze” – zawodnicy CCC Devo. Wieczorem czeka ich także płaski odcinek z Polkowic do Głogowa.

Kluczowym etapem w kontekście klasyfikacji generalnej powinien być drugi etap, na którym zawodnicy pokonają aż pięć podjazdów. Chwilę po starcie w Ostroszowicach kolarze sforsują Przełęcz Woliborską, chwilę później pokonają Przełęcz Srebrnogórską. Następnie czeka ich kolejny wjazd na Przełęcz Woliborską, zjazd do Nowej Rudy i wjazd kolejno na Przełęcz Sokolą i Przełęcz Walimską, skąd do mety w Dzierżoniowie zostanie 30 kilometrów.

Na zakończenie czeka etap z Jaworu do Złotoryi. W początkowej fazie odcinka peleton pokona trzy podjazdy – Chełmiec, Pomocne i Pomocne od trudniejszej strony. Kolejne kilometry będą płaskie, aż do samej Złotoryi, gdzie zawodnicy zmierzą się z niewielkim podjazdem, który rozstrzygnie o losach rywalizacji.

W ubiegłym roku zwycięzcą CCC Tour – Grody Piastowskie wygrał Kamil Małecki (CCC Devo), który nie będzie miał okazji bronić tytułu, ponieważ przeszedł do francuskiego dorosłej ekipy CCC. Drugie miejsce zajął Maciej Paterski (Wibatech 7R Merx), a trzeci był Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic).

Trasa CCC Tour – Grody Piastowskie 2020:

Prolog: Legnica – Legnica (32 km)

Etap 1: Polkowice – Polkowice (16,2 km)

Etap 2: Polkowice – Głogów (98 km)

Etap 3: Ostroszowice – Dzierżoniów (133,9 km)

Etap 4: Jawor – Złotoryja (130,5 km)

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.