Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Trasa rowerowa połączyła dwie gminy. Otwarcie ścieżki pieszo – rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń już 3 czerwca.

Trasa rowerowa połączyła dwie gminy. Otwarcie ścieżki pieszo – rowerowej Mrągowo-Piecki-Krutyń już 3 czerwca.

Z okazji Światowego Dnia Roweru, który w tym roku przypada na 3 czerwca zapraszamy na otwarcie Ścieżki Pieszo - Rowerowej Mrągowo - Piecki - Krutyń. Będzie to świetna okazja do...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Z okazji Światowego Dnia Roweru, który w tym roku przypada na 3 czerwca zapraszamy na otwarcie Ścieżki Pieszo – Rowerowej Mrągowo – Piecki – Krutyń. Będzie to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu w gronie najbliższych, wspólnej zabawy i podziwiania pięknych krajobrazów.

Na początek Rajd Rowerowy, który rozpocznie się o godz. 9.00 w Muzeum Staroci w Nikutowie. Do pokonania trasa po najpiękniejszych zakątkach Gminy Piecki oraz Gminy Mrągowo. Zaplanowany odcinek przebiega śladem dawnych torów kolejowych w kierunku Piecek. Tam o godz. 11.00 na Placu im. Ks. J. Twardowskiego do uczestników rajdu dołączyć mogą mieszkańcy Gminy Piecki, by dalej udać się w kierunku Krutyni gdzie czekać będzie impreza biesiadna, poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Będzie to doskonała okazja na poznanie innego, bardziej spokojnego oblicza Mazur oraz odpoczynek w świetnym towarzystwie w połączeniu z przyjemnością pokonywania kilometrów na dwóch kołach.

Na wydarzenie zaprasza Wójt Gminy Piecki oraz Wójt Gminy Mrągowo, którzy połączyli siły, by stworzyć nową ciekawą atrakcję turystyczną, dostępną zarówno dla mieszkańców i turystów. Szlak pieszo-rowerowy utworzony został w oparciu o dawną linię kolejową łączącą Krutyń z Mrągowem, przez Piecki. Około 9 km trasy przebiega przez tereny leśne, 1,5 km przez miejscowość Piecki. Na odcinkach leśnych przeważa nawierzchnia gruntowa, natomiast odcinku ok. 2 km od wsi Krutyń do drogi wojewódzkiej nr 610 wybudowano nowy, utwardzony kostką betonową ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto ok. 800 m odcinek asfaltowy wykonany został za ul. Nową (Piecki) w kierunku Mrągowa. Trasa jest płaska, więc nadaje się dla rowerzystów w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.
Po drodze oprócz podziwiania pięknych krajobrazów, można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, które zostały opisane w Rodzinnym przewodniku dostępnym tutaj: Rodzinny szlak turystyczny – Portal – UG Piecki (gminapiecki.pl)

Szczegółowy Program Otwarcia Ścieżki Pieszo-Rowerowej Mrągowo Piecki Krutyń (3 czerwca):

9:00 Przywitanie uczestników przez Wójta Gminy Mrągowo, otwarcie rajdu / Mrągowo, Nikutowo 11, Muzeum Staroci
11:00 Przywitanie uczestników przez Wójta Gminy Piecki / Piecki, Plac im. Ks. J. Twardowskiego
13:00 Przywitanie uczestników. Wręczenie podziękowań – oficjalna część, przemowy / Krutyń mały amfiteatr (przy byłej szkole)
13:15 Rozpoczęcie imprezy biesiadnej dla uczestników, animacje dla dzieci
13:15 Poczęstunek dla uczestników rajdu przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich
13:30 Rozpoczęcie ogniska z kiełbaskami dla uczestników Rajdu
14:30 Rodzinny Wyścig Canoe, Skarb Krutyni – gra terenowa dla rodzin, inne atrakcje

Organizatorzy:
Gmina Piecki
Gmina Mrągowo

Partnerzy:
Stowarzyszenie Luz Grupa
Koła Gospodyń Wiejskich – Cierzpięty (Jarzębina), Piecki (Makówka), Nawiady (Pieckowianie), Boże (Mazurskie Babki)
Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Pieckach
Szkoła Podstawowa w Nawiadach
Nadleśnictwo Strzałowo oraz Mrągowo
Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni
Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach
OSP Piecki oraz Krutyń
Sołectwa Piecki i Krutyń

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.