Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

UCI GRAN FONDO – jedyna taka impreza kolarska w Polsce

UCI GRAN FONDO – jedyna taka impreza kolarska w Polsce

W sobotę 6 maja 2023 roku jazda indywidualna na czas oficjalnie rozpocznie kolejną edycję ogólnoświatowej serii kolarskiej organizowanej pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej – UCI Gran Fondo.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

W sobotę 6 maja 2023 roku jazda indywidualna na czas oficjalnie rozpocznie kolejną edycję ogólnoświatowej serii kolarskiej organizowanej pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej – UCI Gran Fondo.

Na Dobczyckim Rynku pojawi się niemal ćwierć tysiąca zawodników z 22 krajów, specjalistów w samotnej walce z dystansem i czasem. Dwudziestokilometrowa trasa, z nawrotem w połowie dystansu w okolicy miejscowości Wiśniowa będzie pierwszym z dwóch wyścigów, gdzie zawodnicy będą rywalizować i zdobywać kwalifikacje do Mistrzostw Świata Masters rozgrywanych w tym roku w szkockim Glasgow.

Następnego dnia, kolarski peleton przeniesie się do Myślenic. Start wspólny, gdzie dystans GranFondo (105 km) i MedioFondo (72 km) będą także kwalifikacjami do wspomnianych Mistrzostw. Co równie ważne, wszystkie wyścigi będą przeprowadzone w formule otwartej, nie będą wymagane licencje kolarskie. Sprawny rower, odpowiednie przygotowanie fizyczne – to podstawa. W ramach akcji „cycling for all” przygotowany będzie także specjalny dystans Adventure (ok. 30 km), dostępny dla każdego cyklisty czy mniej wprawionego rowerzysty.
Majka Gran Fondo to wyścigi dedykowane kolarskim amatorom, osobom w różnym wieku, na różnym poziomie sportowym. To jedyna taka impreza w Polsce wchodząca w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami UCI. Tegoroczna impreza ponownie odbędzie się w Małopolsce, w okolicach Zegartowic – na trasach, gdzie od wielu lat trenuje i „robi nogę” Rafał Majka. Największym wyzwaniem tegorocznego sezonu będzie dla Rafała start w Tour de France i pomoc w zdobyciu żółtej koszulki lidera, którą w ostatnich latach dwukrotnie na mecie w Paryżu zakładał Słoweniec, lider drużyny UAE Team Emirates – Tadej Pogacar.

Marka rozpoznawalna na całym świecie
UCI Granfondo World Series to seria wyścigów pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), które odbywają się w 2023 w kilkudziesięciu krajach, na 6 kontynentach. Mają one na celu promocję rywalizacji wśród mastersów i amatorów. Imprezy te szerzą ideę globalizacji kolarstwa oraz akcji „Rower dla wszystkich”, zrzeszając na starcie dziesiątki tysięcy osób z całego globu. W obecnym roku zaplanowano przeprowadzenie 28 edycji, które odbędą się m.in. w Finlandii, Australii, Francji, Kostaryce, Hiszpanii, Jordanii, Szwajcarii, Japonii czy w Polsce. Finał i Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w Glasgow (Szkocja), wyjątkowo i pierwszy raz w historii, wspólnie z najlepszymi zawodnikami w kategorii Elita i Junior. Więcej informacji – www.UCIgranFondoWorldSeries.com
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.