Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

VeloBank Via Dolny Śląsk na szosach Gminy Miękinia – wyniki.

VeloBank Via Dolny Śląsk na szosach Gminy Miękinia – wyniki.

Drugi dzień Kolarskiego Weekendu w Miękini to Szosowy Klasyk – druga edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Szosowcy ścigali się w Miękini w niedzielę, a sobota należała do Bike Maratonu...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Drugi dzień Kolarskiego Weekendu w Miękini to Szosowy Klasyk – druga edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Szosowcy ścigali się w Miękini w niedzielę, a sobota należała do Bike Maratonu – największego w Polsce cyklu maratonów MTB

Pełne wyniki obu dystansów Szosowego Klasyka: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5520

Niedzielne ściganie rozpoczęło się o godzinie 11:00, a zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rywalizowali na dwóch dystansach – PRO (101 km) i FUN (55,5 km). W sumie wystartowało prawie 400 osób.

Na dystansie PRO najszybszy był Marek Maciejewski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team), który trasę ponad 100 km pokonał w czasie 2:18:59 ze średnią prędkością 43,6 km/h. To dało oczywiście zwycięstwo w kategorii wiekowej M45.

M16 wygrał Adam Litewka (JTC Danielo Team), M20 Wojciech Zieliński (Quest Road), a M30 Damian Miela (Strefasportu.pl/ MW Inwest). Kategorię wiekową M40 wygrał Paweł Jamro (Nexelo Team Świdnica). M50 wygrał Przemysław Kott (Kolejarz Częstochowa). Wygrana w M55 dla Piotra Pawłowskiego (VeloBank HBA Team), w M60 pierwszy był Dariusz Leduchowski, a kategorię M65 wygrał Lechosław Michalak – obaj z drużyny Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team.

Najszybszą kobietą na PRO była Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski CT), co zapewniło jej pierwsze miejsce w K30. W K20 pierwsza była Klaudia Kowalska (Agropunkt Innergy Team). W K40+ zwycięstwo dla Małgorzaty Zimnickiej (VeloBank HBA Team).

O połowę krótszą trasę najszybciej pokonał Hubert Olczyk (Eroe Racing Club), który pędził do mety z prędkością 42,5 km/h. Ten zawodnik był też pierwszy w kategorii M20, natomiast w M16 wygrał Jacek Starościc (Seven Perceptus Team). W kategorii M30 najlepszy był Zbigniew Gucwa (Phoenix Cycling Team), w M40 Marcin Bukraba (XTRAbike IBIS Bolesławiec), a w M45 Marcin Jagmin. Kategorię wiekową M50 wygrał Dariusz Popiel (Rawex Energy Saving), a M55 Dariusz Spychała z teamu Road-racing.pl. M60 dla Dariusza Czarnieckiego z tej samej drużyny. W klasyfikacji M65 zwycięstwo dla byłego znakomitego kolarza i reprezentanta Polski Henryka Charuckiego (Colnago Harffa Harryson Team). Ryszard Rawski z Rawex Energy Saving wygrywa M70, Grzegorz Fajkowski z Colnago Harffa Harryson Team wygrywa M75, a w M80 pierwszy jest Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda Maciejewski CT).

W K20 najszybsza była w Miękini Aleksandra Szymkiewicz (Black Wire Team) i ona była również najszybsza wśród wszystkich pań jadących na krótkim dytsansie. W K30 pierwsza była Agata Madej (Quest Road), w K40 Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), a w K45 Anna Madej (Cykloopole). K50 wygrywa Mariola Posmyk (VeloBank HBA Team), K55 Krystyna Musielak (Rycerze Rolanda Maciejewski CT), a K60 Mistrzyni Świata Masters w kategoriach 60+ Małgorzata Czerny (Serafin Team).

W cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk odbyły się już dwie edycja – pierwsza w Sobótce (Ślężański Mnich) i druga na Szosowym Klasyku w Miękini. Kolejny wyścig już 4 czerwca – Złota Wstęga Kaczawy czyli Szosowy Klasyk Złotoryja.

https://szosowyklasyk.pl

https://viadolnyslask.pl

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.