Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

W jakich warunkach sprawdzają się rowery elektryczne? Wyjaśniamy!

W jakich warunkach sprawdzają się rowery elektryczne? Wyjaśniamy!

Na ścieżkach rowerowych coraz częściej mijamy rowery elektryczne. Rozpoznasz je po obecności silnika, najczęściej zainstalowanego na dolnej ramie. Łatwo zauważyć, że ich posiadacze poruszają się znacznie szybciej niż większość rowerzystów. Chcesz jeździć po mieście niemal bez wysiłku? Sprawdzamy, gdzie i u kogo zdadzą egzamin rowery elektryczne.

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Na ścieżkach rowerowych coraz częściej mijamy rowery elektryczne. Rozpoznasz je po obecności silnika, najczęściej zainstalowanego na dolnej ramie. Łatwo zauważyć, że ich posiadacze poruszają się znacznie szybciej niż większość rowerzystów. Chcesz jeździć po mieście niemal bez wysiłku? Sprawdzamy, gdzie i u kogo zdadzą egzamin rowery elektryczne.

Ruch rowerowy w miastach robi się coraz intensywniejszy. W dużym stopniu przyczyniają się do tego dostawcy jedzenia z popularnych aplikacji. Właśnie oni często jeżdżą na rowerach z elektrycznym silnikiem. Dzięki temu unikają zmęczenia nawet po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów dziennie. Jednak dodatkowe wspomaganie można wykorzystać w wielu innych sytuacjach.

2328I22 – 21 L ROWER ROMET ELEKTRYCZNY WAGANT RM 1 INTEGRATED CIEMNOZIELONY

Jak działa rower elektryczny damski?

Mogłoby się wydawać, że silnik elektryczny dodaje jedynie szybkości. Jednak w niektórych rowerach dodatkowa moc rozkładana jest w taki sposób, aby ułatwić jazdę po nierównym podłożu czy w trudnych warunkach atmosferycznych. Bardziej zaawansowane modele posiadają do wyboru kilka programów. Na najwyższym z nich możesz jechać z prędkością osiąganą przez samochody.

Wśród rowerów z elektrycznym napędem obowiązuje klasyczny podział na damskie i męskie. Różnią się nie tylko położeniem ramy, ale często również silnika. W modelach przeznaczonych dla kobiet widać większą dbałość o estetykę, którą mogłaby zaburzyć duża bateria w centralnej części pojazdu. Dlatego, w typowo miejskich modelach, ogniwo umieszczane jest w tylnej piaście, co czyni je niemal niewidocznym.

Silnik wymaga regularnego ładowania. Czas działania baterii zależy od jej wielkości. Pojazdu używasz w taki sam sposób jak każdego innego roweru, jednak po włączeniu wspomagania pedałowanie staje się dużo łatwiejsze. Na płaskim podłożu warto wyłączać urządzenie, aby oszczędzać baterię. Przy trudniejszych podjazdach pod górkę, czy silniejszym wietrze, takie ogniwo będzie nieocenionym pomocnikiem!

Kto powinien zdecydować się na rower elektryczny?

Niektórzy uważają rower elektryczny za oszustwo – osoby te nie mają jednak racji. Elektryki to dla wielu osób jedyna szansa na cieszenie się z jazdy. Podeszły wiek, nadwaga, choroby czy słaba kondycja nie powinny zabierać radości z pokonywania kolejnych kilometrów. Bogatą ofertę rowerów elektrycznych posiada sklep Romet.

Modele z dodatkowym napędem są o około 50% droższe od klasycznych jednośladów. Należy również pamiętać o dodatkowym koszcie, jakim będzie ładowanie baterii. Jednak producenci zapewniają, że zużycie prądu nie jest duże. Biorąc pod uwagę fakt, że elektryki dają możliwość jeżdżenia niezależnie od kondycji, na pewno warte są swojej ceny.

ROWER ELEKTRYCZNY ROMET GAZELA RM 2023

Silniki elektryczne do rowerów – które umiejscowienie jest najbardziej komfortowe?

Umiejscowienie silnika nie wpływa na jego moc, jednak ciężar baterii położonej w tylnej lub przedniej piaście będzie bardziej odczuwalny podczas jazdy. Dlatego najlepiej szukać rowerów, w których wspomaganie mieści się w centralnym punkcie jednośladu – pod dolną ramą.

Jeśli zależy Ci na stylowym wyglądzie, prawdopodobnie bardziej zainteresujesz się modelem z mniej widocznym silnikiem. Zaliczają się do nich miejskie gazele, w których napęd umieszczony jest zwykle w tylnej piaście. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się można stwierdzić, gdzie się znajduje. Podczas jeżdżenia po mieście nikt nie dostrzeże, że masz dodatkowe wspomaganie. To idealny wybór dla osób, które uwielbiają szybką jazdę i stylowe rowery w jednym!

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.