Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wielkimi krokami zbliża się wyścig kolarski Memoriał Braci Gazdów

Wielkimi krokami zbliża się wyścig kolarski Memoriał Braci Gazdów

Tradycyjnie w połowie lipca Pszczyna zamienia się w stolicę polskiego kolarstwa. Wszystko za sprawą organizowanego w mieście wyścigu o nazwie Memoriał Braci Gazdów, który na dobre zagościł w kalendarzu wakacyjnych...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Tradycyjnie w połowie lipca Pszczyna zamienia się w stolicę polskiego kolarstwa. Wszystko za sprawą organizowanego w mieście wyścigu o nazwie Memoriał Braci Gazdów, który na dobre zagościł w kalendarzu wakacyjnych imprez sportowych. Tegoroczna, XIV edycja odbędzie się 17 lipca. Wyścigowi jak zawsze towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Memoriał Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów jest dobrze znany wszystkim miłośnikom kolarstwa w Polsce oraz turystom. W ramach wydarzenia organizowane są zmagania dla profesjonalistów oraz zawody rowerowe dla amatorów. Nie zabraknie oczywiście wielu niespodzianek dla dzieci. Nowością będzie prezentacja samochodów z napędem elektrycznym, m.in. Volkswagen ID.5.

Szczegóły Memoriału

Tegoroczna edycja Memoriału Braci Gazdów odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2022 r. w godz. 10.00-18.00 na Rynku w Pszczynie. Największe emocje jak co roku wzbudza rywalizacja o Puchar Burmistrza Pszczyny. Trasa okrężna o długości 1600 m, którą zawodnicy przejadą kilkakrotnie, będzie przebiegać ulicami: Chrobrego, Kopernika, Bielską i Wojska Polskiego. Kulminacyjny punkt, czyli metę, tradycyjnie zaplanowano na pszczyńskim rynku. Co ciekawe, wytyczoną trasę będą mogli przejechać nie tylko zawodowcy, ale wszyscy miłośnicy czterech kółek. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali III Pszczyński Rajd Rowerowy. Dystans: 3 okrążenia, start o godz. 17.00.

Memoriał każdego roku gromadzi setki kibiców dopingujących najlepszych polskich kolarzy, kolarzy zagranicznych oraz młodszych i starszych amatorów dwóch kółek. To wydarzenie będące hołdem dla wielkich szosowców z Pszczyny, z intencją wzmacniania więzi społecznych w naszym regionie poprzez wspólną zabawę i sportową konkurencję. Dziękujemy naszym partnerom, w tym firmie Volkswagen Bank, za wsparcie w organizacji i liczymy, że wszystkim bez wyjątku udzieli się duch sportowej rywalizacji – mówi Mariola Gazda, wiceprezes Auto-Gazda Group.

Na starcie zobaczymy też dzieci ze szkół podstawowych i w wieku przedszkolnym. Ich zmagania każdego roku wywołują najwięcej pozytywnych emocji i są okazją do wspólnej rodzinnej zabawy. Przygotowano dla nich dystanse odpowiednio dostosowane do wieku oraz umiejętności kolarskich. Mile widziane będą rowerki z podpórkami, a nawet biegowe. Memoriał Braci Gazdów to wydarzenie o charakterze rodzinnym, dlatego organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla najmłodszych – przewidziano dla nich strefę zabaw, a w niej tory przeszkód, ścieżki sensoryczne czy malowanie twarzy.

Ciekawostką podczas imprezy będzie możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych pojazdów elektrycznych. Wśród zaprezentowanych modeli znajdą się m.in. Volkswagen ID.5, ŠKODA Enyaq iV i Cupra Born. Auta zeroemisyjne pojawią się też w ruchu – jako pojazdy obsługujące zawody na trasie wyścigu.Organizacja tak dużej i wymagającej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów, m.in. firmy Volkswagen Bank.

Kto z nas nie lubi współzawodnictwa, choćby z pozycji kibica! Memoriał Braci Gazdów w Pszczynie łączy w sobie rywalizację sportową i ogromną dawkę wspomnień o dwóch polskich mistrzach kolarstwa. Cieszymy się, że jako dumny sponsor możemy wspierać zawody i zachęcamy wszystkich do aktywności, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Będąc częścią Volkswagen Financial Services, kibicujemy każdej inicjatywie, która promuje mobilność, w tym także te związane z nowoczesnymi formami przemieszczania się, które zapewniają auta z napędem elektrycznym. Zachęcamy do udziału w Memoriale Braci Gazdów i trzymamy kciuki za najlepszych – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

XIV Memoriał Braci Gazdów jest organizowany we współpracy z Burmistrzem Miasta Pszczyna – Dariuszem Skrobolem. Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie internetowej organizatora imprezy, firmy Auto-Gazda.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.