Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Włoskie wyścigi zawieszone do 30 czerwca

Włoskie wyścigi zawieszone do 30 czerwca

Z kolejną przykrą informacją muszą zmierzyć się kolarscy kibice na całym świecie. Włoskie wyścigi zostały zawieszone przynajmniej do 30 czerwca. Oznacza to, że w pierwotnym terminie nie odbędzie się m.in....
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Z kolejną przykrą informacją muszą zmierzyć się kolarscy kibice na całym świecie. Włoskie wyścigi zostały zawieszone przynajmniej do 30 czerwca. Oznacza to, że w pierwotnym terminie nie odbędzie się m.in. Giro d’Italia Internazionale Femminile.

Na trasie kobiecego Giro d’Italia miała zaprezentować się polska grupa kolarska CCC-Liv. Niestety tak się nie stanie. Odwołano również inny kobiecy wyścig z najwyższej półki – Trofeo Alfredo Binda – Comune di Cittiglio (z CCC-Liv na starcie).

To dwie najważniejsze imprezy, które nie odbędą się zgodnie z planem. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent FCI – Renato di Rocco. Do tej pory zakaz organizowania wyścigów obowiązywał do 1 czerwca, jednak musiał zostać wydłużony ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Oprócz wspomnianych imprez we Włoszech nie odbędą się również: Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc (młodzież), Mistrzostwa Włoch, Trofeo Da Moreno – Piccolo Trofeo Alfredo Binda (juniorki), Trofeo Alcide Degasperi, Giro Ciclistico d’Italia (młodzież) i Gran Premio dell’Arno (juniorzy). Z kalendarza wypadło także kilka francuskich wyścigów: Mont Ventoux Denivele Challenge, La Route d’Occitanie – La Depeche du Midi, La Route d’Occitanie – La Depeche du Midi, Ain Bugey Valromey Tour (juniorzy) i kobiecy La Course by Le Tour de France (z udziałem CCC-Liv).

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.