Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wybieramy ścieżki asfaltowe: Jak wybrać idealny rower dla dzieci w wieku 5, 6 i 7 lat?

Wybieramy ścieżki asfaltowe: Jak wybrać idealny rower dla dzieci w wieku 5, 6 i 7 lat?

Kiedy Twoje 5-, 6- czy 7-letnie dziecko zaczyna zdradzać zamiłowanie do jazdy na rowerze, naturalnym krokiem jest zadbać o sprzęt, który sprosta jego rosnącym umiejętnościom i zapewni bezpieczeństwo. Jeszcze ważniejsze...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Kiedy Twoje 5-, 6- czy 7-letnie dziecko zaczyna zdradzać zamiłowanie do jazdy na rowerze, naturalnym krokiem jest zadbać o sprzęt, który sprosta jego rosnącym umiejętnościom i zapewni bezpieczeństwo. Jeszcze ważniejsze jest to, gdy planujemy wyprawy na ścieżki asfaltowe, które mają swoje specyficzne wymogi. Co zatem powinniśmy wiedzieć, wybierając rower dla malucha? Zaczynamy naradę!

Wybieramy rower – podstawowe zasady

Ważne, żeby podczas wybierania roweru dla naszych pociech brać pod uwagę głównie to, jaki powinien być odpowiedni rower na asfalt, ale także kierować się wiekiem dziecka. Rower musi być przede wszystkim bezpieczny, ale i dostosowany do wzrostu i umiejętności malucha.

Nie oszukujmy się – niemałe znaczenie ma również cena. Dlatego od razu mówię, warto poświęcić więcej czasu na poszukiwania, aby znaleźć rower, który spełni wszystkie nasze wymagania, a jednocześnie nie zrujnuje domowego budżetu.

Jaki rower na 5 lat – pierwszy prawdziwy rower?

Dla dzieci w wieku około 5 lat warto wybrać model z 12-14 calowymi kołami. Rower powinien być lekki i łatwy do opanowania. Szczególnie polecany na asfalt jest model Puky, który oferuje nisko umieszczony środek ciężkości oraz regulowane siodełko i kierownicę, co umożliwia dopasowanie do rozmiarów dziecka. Ważne, aby na tym etapie nie zaczynać od rowerów górskich czy przełajowych, które mogą być zbyt trudne dla 5-latka.

Jaki rower na 6 lat – rozwijamy umiejętności

Gdy nasze dziecko skończy 6 lat, czas na trochę bardziej zaawansowany sprzęt. Na asfalt idealnie sprawdzi się rower z 16-calowymi kołami oraz hamulcami typu V-brake, które są łatwe do obsługi dla małych rączek. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa value pomyśleć o modelu z amortyzatorem. W ofercie np. firmy Merida, są takie rowery w przystępnej cenie.

Jaki rower na 7 lat – ekspert na asfaltowej drodze

7-latek to już mały ekspert, który radzi sobie na asfaltowych ścieżkach jak ryba w wodzie. W tym momencie zwracamy uwagę na rowery z 18-calowymi kołami. Przykładowo, bardzo dobrą opcją jest rower Kross, ze względu na odpowiednie dla dziecka proporcje, dobry stosunek jakości do ceny oraz bogaty wybór różnych modeli, w zależności od potrzeb i umiejętności dziecka.

Wybierając rower dla 7-letniego dziecka, warto zwrócić uwagę na model z tekturowymi hamulcami, które są mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Podsumowanie

Zakup roweru jest inwestycją na dłuższy okres. Przy wyborze warto brać pod uwagę wiek dziecka oraz jego umiejętności. Na asfalt idealnie sprawdzą się lekkie rowery z regulowanym siodełkiem i kierownicą, a także hamulcami zapewniającymi bezpieczeństwo małego rowerzysty. Gdy Twoje dziecko skończy 7 lat, możesz zacząć myśleć o zakupie sprzętu bardziej zaawansowanego. Pamiętaj jednak, że rower to nie tylko sprzęt, ale również wspaniała przygoda i możliwość rozwijania pasji, dlatego wybieraj z głową i sercem!

Podsumowanie

Wybór roweru dla dziecka to istotna decyzja. Rower na asfalt powinien być lekki, łatwy do opanowania i bezpieczny. Dla 5-latka zalecane są rowery z 12-14 calowymi kołami, na przykład model Puky. Gdy dziecko skończy 6 lat, możemy szukać bardziej zaawansowanego modelu z 16-calowymi kołami i hamulcami V-brake, dobry wybór to rowery firmy Merida. Dla 7-latka, który ma już pewne umiejętności, warto zainteresować się rowerami z 18-calowymi kołami, jak np. rower Kross.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.