Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wybierz dla siebie odpowiedni rower i zadbaj o swoje zdrowie!

Wybierz dla siebie odpowiedni rower i zadbaj o swoje zdrowie!

Myślisz nad tym, aby poprawić swoją kondycję? Chcesz zamienić samochód na bardziej ekologiczny środek transportu? A może po prostu nie chcesz marnować czasu w korkach? Czy może Twoją motywacją jest...
Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Myślisz nad tym, aby poprawić swoją kondycję? Chcesz zamienić samochód na bardziej ekologiczny środek transportu? A może po prostu nie chcesz marnować czasu w korkach? Czy może Twoją motywacją jest zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów? Jeżeli choć na jedno z tych pytań udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej – jesteś w dobrym miejscu! Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób dobrać dla siebie odpowiedni rower, który powinien być pomocny w rozwiązaniu wymienionych wyzwań.

  • Czym kierować się podczas poszukiwań roweru?
  • Kiedy warto sięgnąć po rowery elektryczne?
  • Rowery górskie są polecane nie tylko dla entuzjastów po górzystym terenie
  • Rower miejski – wygoda i funkcjonalność na co dzień
  • Nie zapominaj o akcesoriach
  • Zainwestuj w swoją wygodę!

Czym kierować się podczas poszukiwań roweru?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad przeznaczeniem jednośladu. Jeżeli chcesz poruszać się po górzystym terenie – wybierzesz inny wariant, niż w przypadku miejskich przebieżek. Kluczowe jest zatem określenie warunków, podczas których chcesz go używać. Wybór roweru powinien być także poprzedzony doprecyzowaniem budżetu, jaki planujesz przeznaczyć na ten cel.

Następnie warto uszczegółowić częstotliwość korzystania z roweru. Wynika to z faktu, że zawodowa jazda diametralnie różni się od amatorskiej. Kolejne aspekty dotyczą np. doboru wielkości kół oraz rozmiaru ramy. Dla niektórych osób niemałe znaczenie może mieć także waga roweru. Warto także zwrócić uwagę na koszt podzespołów do upatrzonego modelu – dzięki temu będziesz w stanie oszacować, jakie orientacyjne kwoty będą związane z eksploatacją jednośladu.

Kiedy warto sięgnąć po rowery elektryczne?

Jeżeli na przykład chcesz sięgnąć po rower z napędem elektrycznym w ramach dojazdu do pracy, a Twoja trasa jest dość długa – wtedy taki jednoślad może uprzyjemnić pokonanie tej odległości i zniweluje zmęczenie.

Rower elektryczny kross z pewnością sprawdzi się wśród osób, które szukają alternatywy wobec przemieszczania się do miejsca pracy autem, ale jednocześnie szukają wsparcia dla mięśni. Nie są to co prawda tanie rowery, jednak przy dłuższym użytkowaniu na pewno docenisz wygodę, jaką zapewniają.

Rowery górskie są polecane nie tylko dla entuzjastów po górzystym terenie

Rower górski określa się także jako MTB (skrót od: mountain terrain bike). Jest przykładem uniwersalnego modelu, który co prawda jest dedykowany przede wszystkim do pokonywania wymagających górskich tras i krętych ścieżek, ale świetnie sprawdzi się także w warunkach miejskich. Jeżeli chcesz wybrać rower dedykowany właśnie do pokonywania górskich szlaków – będzie się on cechował grubszymi oponami oraz amortyzatorami. Do takiej dynamicznej jazdy niezbędnym elementem wyposażenia będzie także dedykowany kask, np. full face.

Rower miejski – wygoda i funkcjonalność na co dzień

Klasyczny typ takiego roweru budzi jednoznaczne skojarzenia z dobrze znanym modelem typu holender. Duże koła o średnicy 28″ pomogą w szybkim rozpędzeniu się. Nisko osadzona rama sprawia, że ten model określa się także jako rower damski z uwagi na wygodę podczas jazdy w sukience, wygodnie się z niego zsiada, co ma niemałe znaczenie podczas przemieszczania się w warunkach miejskich, kiedy wstrzymują nas np. światła drogowe. Wmontowane błotniki pozwalają uchronić się przed zachlapaniem podczas jazdy wśród kałuż i błota. Jeżeli zastanawiasz się jaki rower kupić – taki rower miejski sprawdzi się podczas codziennego pokonywania dystansów w miejskich warunkach. To coraz powszechniej spotykana alternatywa do auta podczas ciepłych miesięcy roku w zakorkowanych miastach. To idealny wybór dla osób, które szukają uniwersalnego modelu na co dzień.

Nie zapominaj o akcesoriach!

Wraz z zakupem roweru koniecznie wyposaż się także w takie elementy jak kask, odblaski oraz odpowiednie oświetlenie. To szczególnie ważne wówczas, gdy przemieszczasz się rowerem w trudnych warunkach atmosferycznych. Gdy zainstalujesz oświetlenie z przodu i z tyłu – znacznie zwiększysz swoje bezpieczeństwo na drodze i sprawisz, że kierowcy będą widzieli Cię już z dużej odległości, co ułatwi im wyminięcie Cię. Nie zapomnij także o dzwonku do roweru oraz o uchwycie do wody. Z pewnością nie raz docenisz, że zamontowałeś to akcesorium w ergonomicznym miejscu. Zwieńczeniem tego zestawu polecanych gadżetów będzie zabezpieczenie do roweru, które pozwoli na bezpieczne przechowywanie Twojego jednośladu.

Zainwestuj w swoją wygodę!

Mnogość dostępnych modeli rowerów, że każdy będzie w stanie dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Bez względu na to, czy w kręgu Twoich zainteresowań znajdują się rowery crossowe, rowery damskie, czy może zastanawiasz się nad ty, czy wybrać rower szosowy – z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie. W pierwszej kolejności ustal przeznaczenie jednośladu i wybrany przez siebie rodzaj – dzięki temu zawęzisz swój obszar poszukiwań, co ułatwi Ci dokonanie wyboru. Jedno jest pewne – dobry rower to taki, z którego będziesz regularnie i chętnie korzystać. Zacznij poszukiwania idealnego modelu!

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.