Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala wypada z kalendarza?

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala wypada z kalendarza?

Tegoroczna edycja polskiego wyścigu kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala stoi pod wielkim zapytaniem. Jak na razie wiadomo, że zmagania nie rozpoczną się w wyznaczonym terminie (3-7 czerwca), być może zostaną...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Tegoroczna edycja polskiego wyścigu kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala stoi pod wielkim zapytaniem. Jak na razie wiadomo, że zmagania nie rozpoczną się w wyznaczonym terminie (3-7 czerwca), być może zostaną przełożone na drugą część sezonu 2020.

To nie jedyna zła informacja dla fanów polskiego kolarstwa, ponieważ najprawdopodobniej do skutku nie dojdzie również wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour (20-24 maja). Impreza ma być przeniesiona na początek września. Polski Związek Kolarski poinformował dodatkowo, iż wszelkie zawody z kalendarza PZKol zostają odwołane do dnia 30 kwietnia. Nie odbędzie się także zaplanowane na 24 maja – Kryterium Uliczne Memoriał Manfreda Matuszewskiego.

Może się stać tak, że sezon kolarski w Polsce rozpocznie się na dobre dopiero podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego (przeniesionego na 5-7 czerwca). Dobrą informacją dla kibiców jest to, że organizatorzy Vuelta a Espana planują zorganizować tegoroczną edycję wyścigu i jak dotąd pracują bez żadnych zaburzeń, aby przygotować wszystko tak, jak należy to zrobić.

Oprócz tego odwołano również sporą ilość wyścigów europejskich i światowych, w tym: Tour du Gevaudan Occitanie (juniorki), Rent Liv Lobet Skive, GP Himmerland Rundt, Dwars door de Westhoek (kobiety), Tour Alsace, Trofee Maarten Wynants (kobiety), 4 Jours de Dunkerque, Fleche du Sud, Ronde de l’Isard (młodzież), Tour of Japan, Paris-Roubaix Espoirs, Tour de Gironde International (juniorzy), Sundvolden GP, Ringerike GP, Grand Prix Herning, Fleche Ardennaise, Fyn Rundt, Grand Prix de la Somme, Circuito del Porto – Trofeo Arvedi czy też Ronde de l’Oise.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.