Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wyścigi RideLondon Classic wypadają z tegorocznego kalendarza

Wyścigi RideLondon Classic wypadają z tegorocznego kalendarza

Kolejne negatywne informacje docierają do fanów kolarstwa na całym świecie. Tym razem na odwołanie tegorocznej edycji imprezy zdecydowali się organizatorzy męskiego wyścigu z cyklu WorldTour, Ride London - Surrey Classic.
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Kolejne negatywne informacje docierają do fanów kolarstwa na całym świecie. Tym razem na odwołanie tegorocznej edycji imprezy zdecydowali się organizatorzy męskiego wyścigu z cyklu WorldTour, Ride London – Surrey Classic.
Jednodniowa impreza miała się odbyć 16 sierpnia, jednak pandemia koronawirusa, która na terenie Wielkiej Brytanii cały czas nie odpuszcza, przeszkodziła organizatorom w planach. Na starcie tego wyścigu miała stanąć polska grupa kolarska CCC Team. W sezonie 2019 najlepszy na brytyjskiej trasie okazał się Elia Viviani. Tym samym zwolniona data może zostać zajęta przez inny jednodniowy wyścig, który został zaplanowany np. na datę październikową.

W sezonie 2020 nie odbędzie się również damski wyścig RideLondon Classique (zaplanowany na 15 sierpnia). Ostatnią edycję tej imprezy wygrała Lorena Wiebes, natomiast w 2018 roku na drugim miejscu finiszowała zawodniczka polskiej grupy CCC-Liv, Marianne Vos.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.