Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zakaz treningu na zewnątrz

Trwa nierówny bój z koronawirusem. Co po chwilę pojawiają się nowe wytyczne, które nie są łatwe w interpretacji. Nie jest inaczej w przypadku treningu na świeżym powietrzu.
Tekst przeczytasz w ok. 42 sekund
Jak się dowiedzieliśmy sztab szkolenia Polskiego Związku Kolarskiego opracował szereg nowych procedur dotyczących treningu. Od 30 marca obowiązują indywidualne plany treningowe. Współpraca pomiędzy trenerami, a zawodnikami ma opierać się na zasadach zdalnych, przy użyciu ogólnie dostępnych środków komunikacji i tworzeniu dokumentacji elektronicznej, między innymi na podstawie mierników mocy.

Co dosyć istotne Związek otrzymał interpretację Ministerstwa Sportu dotyczącą indywidualnej jazdy na rowerze. W jej duchu jazda na rowerze celem poprawy wydolności fizycznej jest zakazana. W tej sytuacji zawodnicy mogą trenować tylko w pomieszczeniach zamkniętych, najlepiej w domu na trenażerach. Takich procedur przestrzegać będzie sztab szkoleniowy i zawodnicy.

Ciekawe jak nowe obostrzenia mają się do rekreacyjnej jazdy na rowerze, tej dla zachowania zdrowia psychicznego, którego utrzymanie jest pożądane przez wszystkich, również zawodników.
Rowerowa.pl

© Copyright 2019-2020 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Wykonanie i obsługa portalu weboski.pl