Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zakup roweru online i stacjonarnie? Plusy i minusy

Zakup roweru online i stacjonarnie? Plusy i minusy

Zakup nowego roweru to dla wielu osób inwestycja na lata. Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań wymarzonych dwóch kółek? Czy warto zdecydować się na zakupy online, czy może korzystniej...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Zakup nowego roweru to dla wielu osób inwestycja na lata. Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań wymarzonych dwóch kółek? Czy warto zdecydować się na zakupy online, czy może korzystniej jest wybrać się do sklepu stacjonarnego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Rower dopasowany do potrzeb

Pierwszym, co powinniśmy rozważyć jest to, jaki typ roweru będzie dla nas odpowiedni. Do jazdy rekreacyjnej dobrze sprawdzają się modele miejskie – idealne do poruszania się po ścieżkach rowerowych. Jeśli równie chętnie wybierasz się na wycieczki w lekki teren, możesz zwrócić uwagę również na wersje trekkingowe i crossowe.

Marzysz o tym, aby pokonywać trudne technicznie trasy i efektywnie zdobywać podjazdy? Poszukuj MTB. A kiedy przyjemność sprawia Ci rozwijanie dużych prędkości po prostych asfaltowych drogach, to znak, że sprawdzi Ci się szosa. Modelem będącym kompromisem pomiędzy góralem a kolarzówką jest gravel. To idealny wybór dla poszukiwaczy przygód.

Pamiętaj o tym, że osprzęt roweru powinien być dostosowany do stylu jazdy. Chociaż dla wielu osób dużą rolę odgrywa wygląd dwóch kółek, warto mieć na uwadze, że nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie pojazd nie będzie pozwalał na wygodne podróżowanie, gdy jego rozmiar nie będzie dopasowany do sylwetki użytkownika.

Zalety i wady zakupu roweru stacjonarnie

Jeszcze do niedawna, aby kupić rower, większość osób decydowała się na wizytę w sklepie stacjonarnym. Rozwiązanie to ma wiele atutów. Możemy dokładnie zobaczyć różne modele, sprawdzić w praktyce, czy wybrany rozmiar ramy będzie odpowiedni, skorzystać z pomocy doradcy i ruszyć na pierwszą przejażdżkę od razu po zakupie. Jednocześnie ten wybór niesie za sobą pewne niedogodności. Nie zawsze sprzedawca potrafi pomóc znaleźć rower dopasowany do naszych potrzeb, a wymarzony produkt jest dostępny na miejscu.

Czy warto kupować rower w Internecie?

Zamawianie online to dla wielu osób prawdziwa wygoda. W większości przypadków, decydując się na zakupy w Internecie, mamy znacznie większy wybór dostępnych produktów. Możemy dokładnie porównać interesujące nas modele, w tym zapoznać się z opiniami ich użytkowników. Jeśli zależy nam na poradzie specjalisty, zwykle pod telefonem i na czatach czekają pomocni konsultanci. Jedną z obaw, które pojawiają się podczas zamawiania sprzętu w sieci, jest brak możliwości dokładnego obejrzenia produktu.

Najkorzystniejszym więc rozwiązaniem będzie skorzystanie z takiego sklepu, który posiada zarówno zaplecze e-commerce jak również stacjonarny punkt, w którym można dopasować rower do siebie. Dobrym przykładem może być: https://www.centrumrowerowe.pl/sklep-rowerowy-warszawa/. Dzięki takiemu rozwiązaniu można połączyć zalety sklepu stacjonarnego ze sklepem online.

Artykuł partnera

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.