Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zapowiedź Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2022

Zapowiedź Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2022

Tegoroczne AMP w kolarstwie górskim odbędą się, podobnie jak w roku poprzednim, na terenie kompleksu „Beskid” w Spytkowicach.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Tegoroczne AMP w kolarstwie górskim odbędą się, podobnie jak w roku poprzednim, na terenie kompleksu „Beskid” w Spytkowicach.
Tegoroczne AMP w kolarstwie górskim odbędą się, podobnie jak w roku poprzednim, na terenie kompleksu „Beskid” w Spytkowicach. Runda, na której rywalizować będą kolarze – studenci, będzie liczyć niecałe 4 kilometry długości i około 150 metrów przewyższenia. W zawodach, które odbędą się w dniach od 17 do 19 maja weźmie udział 56 zawodniczek i 127 zawodników z 44 uczelni. Pierwszy dzień imprezy poświęcony zostanie na weryfikację, odprawę techniczną oraz zapoznanie uczestników z trasą wyścigu. W drugim dniu zawodów rozegrany zostanie wyścig indywidualny na czas. O 10:30 wystartuje pierwsza zawodniczka, a o 12:45 pierwszy zawodnik. Ostatniego dnia imprezy odbędą się wyścigi główne. W tym roku, po raz pierwszy, wyścig mężczyzn będzie podzielony na Finał A i Finał B. Do Finału A zakwalifikuje się najlepsze 50% stawki z wyścigu jazdy indywidualnej na czas.
Starty wyścigów zaplanowane są na poniższe godziny:
9:00 – wyścig główny mężczyzn Finał B
10:45 – wyścig główny kobiet
12:45 – wyścig główny mężczyzn Finał A
Tytułów Akademickich Mistrzyń Polski będą bronić Gabriela Wojtyła (ATH w Bielsku-Białej) w jeździe indywidualnej na czas oraz Klaudia Czabok (AWF Warszawa) w wyścigu głównym. W rywalizacji mężczyzn tytułów Akademickich Mistrzów Polski po raz drugi z rzędu bronić będą Stanisław Nowak (AWF Kraków) w jeździe indywidualnej na czas oraz Karol Ostaszewski (AWF Warszawa) w wyścigu głównym. W klasyfikacji drużynowej złota AMP będzie bronić Uniwersytet Warszawski wśród kobiet oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie wśród mężczyzn. Warto wspomnieć, że w weekend poprzedzający AMP, w Nowym Meście na Moravach w Republice Czeskiej odbędzie się trzecia tegoroczna edycja Pucharu Świata w kolarstwie górskim, na starcie której pojawią się zawodnicy znajdujący się także na listach startowych AMP w Spytkowicach. W sobotę w kategorii U23 rywalizował będzie Konrad Czabok, a w niedzielę w rywalizacji Elity Klaudia Czabok, Gabriela Wojtyła oraz Karol Ostaszewski. Niedzielne wyścigi będą transmitowane na redbull.tv
Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A. Sponsorami imprezy w kolarstwie górskim są: cat.shop.pl, Placebo Nutrition oraz Bikefit Studio.
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.