Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zaprezentowano trasę 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Zaprezentowano trasę 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Z Sanoka do Łodzi poprowadzi trasa tegorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2020. Po raz 12. głównej imprezie będzie towarzyszył Mini Wyścig Solidarności.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Z Sanoka do Łodzi poprowadzi trasa tegorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2020. Po raz 12. głównej imprezie będzie towarzyszył Mini Wyścig Solidarności.

Imprezę otworzy kryterium na rynku w Sanoku , w którym rozdane zostaną koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji. Właściwe zawody rozpoczną się od mocnego uderzenia, ponieważ pierwszego dnia zawodnikom przyjdzie rywalizować na dwóch pagórkowatych etapach. Rano pokonają trasę z Sanoka do Strzyżowa (92,6 km), a popołudniu powalczą na trasie z Niska do Sędziszowa Małopolskiego (101,4 km). Nazajutrz etap poprowadzi z Krosna do Nowego Sącza i będzie liczył 170,4 km. Przedostatni odcinek rozpocznie się w Skawinie, a zakończy się na Śląsku w Jaworzno (168,2 km). Na zakończenie peleton pokona najdłuższy etap z stolicy województwa świętokrzyskiego do stolicy łódzkiego. Trasa będzie liczyć 172,5 km.

W ramach Mini Wyścigu Solidarności dreszczyk emocji będą mogli poczuć najmłodsi. W tym roku będą mogli powalczyć w następujących miastach: Strzyżów, Nisko, Sędziszów Małopolski, Krosno, Nowy Sącz, Skawina, Jaworzno i Łódź.

W ubiegłym roku zwycięzcą wyścigu został Norman Vahtra, który w tym roku reprezentuje barwy Israel Start-Up Nation. Drugi był Patryk Stosz (CCC Development), a trzeci Jason Van Dalen (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel).W tym roku Stosz będzie podwójnie zmotywowany, aby poprawić swoją pozycję, ponieważ dla jego nowej ekipy – Voster ATS Team – jest to jeden z najważniejszych wyścigów w sezonie z racji siedzibie głównego sponsora firmy Voster.

Trasa 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:

24 czerwca: Etap 1: Sanok – Strzyżów (92,6 km)

24 czerwca: Etap 2: Nisko – Sędziszów Małopolski (101,4 km)

25 czerwca: Etap 3: Krosno – Nowy Sącz (170,4 km)

26 czerwca: Etap 4: Skawina – Jaworzno (168,2 km)

27 czerwca: Etap 5: Kielce – Łódź (172,5 km)

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.