Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce

Kolarskie zaległości wreszcie odrobione. W podwarszawskiej Kobyłce odbył się trzeci, finałowy etap cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020. Bazą imprezy był Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce, gdzie znajdowały...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Kolarskie zaległości wreszcie odrobione. W podwarszawskiej Kobyłce odbył się trzeci, finałowy etap cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020. Bazą imprezy był Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce, gdzie znajdowały się start i meta wyścigów amatorów na rowerach górskich. Frekwencja dopisała i to mimo dość niskiej, ujemnej temperatury. Na trzech dystansach w Kobyłce rywalizowało 170 zawodników i zawodniczek.

– To taki sentymentalny powrót – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Właśnie w Kobyłce w 2009 roku odbyły się pierwsze zawody pod nazwą Poland Bike. Tu wszystko się zaczęło. Tym razem Kobyłka jest areną Zimowego Poland Bike Marathon 2020, tak długo oczekiwanego finału sprzed prawie dwóch lat, wielokrotnie przekładanego ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Na dystansie MAX (30 km) wygrał Kamil Sładek (Spica Solutions), wyprzedzając Dariusza Ziębę (Retro Stork Team) i Pawła Baranka (Białobłocki Pro Coaching). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Klarą Troficką (Bike Expo Narodowy Team) i Aleksandrą Szaturską (Kamyk Radzymin MTB Team).

Trasę MINI (16 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), finiszując przed Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Sebastianem Kabaczukiem (Bogdziewicz Team). W gronie kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), przed Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno) i Małgorzatą Danielak (BikeVelo).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7 km). Wygrał Antoni Mrowiński, przed Cezarym Wścisłym (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Mikołajem Mroczkowskim (Stajnia Rowerowa InterCars Team), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Natalia Dobrzyńska, przed Alicją Surdyk i Aleksandrą Dorsz (wszystkie z Kamyk Radzymin MTB Team).

W klasyfikacji drużynowej w Kobyłce najlepszy był Retro Stork Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Damovo Bike Team, a w punktacji rodzinnej wygrali Surdykowie, przed Dorszami i Dobrzyńskimi.

Zgodnie z tradycją koniec wieńczył dzieło. W Kobyłce nastąpiła dekoracja finałowa cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Open triumfowali: na dystansie MAX – Łukasz Kulesza (Retro Stork Team) i Izabela Kamińska (Sklepbicykl.pl Perfectsource), na MINI – Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team) i Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), a na FAN – Cezary Wścisły i Kamila Klaus (oboje z Kamyk Radzymin MTB Team).

W klasyfikacji drużynowej Zimowy Poland Bike Marathon 2020 zwyciężył Retro Stork Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Damovo Bike Team, a w punktacji rodzinnej cyklu najlepsi okazali się Surdykowie, przed Dorszami i Jedynakami.

Finał cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2020 w Kobyłce – pod patronatem honorowym Burmistrza Kobyłki – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka i siecią sklepów SklepRowerowy.pl.

Seria wyścigów zimowych dla amatorów MTB, organizowana przez Grzegorza Wajsa, po krótkiej przerwie wróci już 20 lutego 2022 roku. Cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2022 będzie składał się z trzech etapów w podwarszawskich miejscowościach, zaplanowanych w lutym i marcu. To będzie okazja na poprawienie sektorów startowych i dobra rozgrzewka przed nowym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon 2022, który wystartuje 20 marca i będzie liczyć 14 etapów.

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.