Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Alan Banaszek wygrywa w Turcji, Adrian Kurek 7. w Grecji

Alan Banaszek wygrywa w Turcji, Adrian Kurek 7. w Grecji

Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) wygrał rozgrywany w Turcji Grand Prix Manavgat – Side. Tym samym 23-latek odniósł drugie w tym roku zwycięstwo dla nowopowstałej ekipy, którą kieruje Dariusz Banaszek....
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) wygrał rozgrywany w Turcji Grand Prix Manavgat – Side. Tym samym 23-latek odniósł drugie w tym roku zwycięstwo dla nowopowstałej ekipy, którą kieruje Dariusz Banaszek. Natomiast Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski) zajął 7. miejsce w greckim klasyku International Rhodes Grand Prix. Zwycięstwo odniósł Norweg Erlend Blikra (Uno-X Norwegian Development Team).

W tureckim wyścigu zawodnicy rywalizowali na niespełna 148-kilometrowej trasie w okolicy miasta Manavgat. W środkowej części wyścigu peleton miał do pokonania kilkanaście kilometrów pagórkowatego terenu, jednak nie wpłynęło to na końcowy wynik rywalizacji.

Na ulicach Manavgat doszło do finiszu z peletonu, w którym świetnie odnalazła się ekipa Mazowsze Serce Polski. Zawodnikom w czerwonych koszulkach, mimo upadku Adriana Banaszka, udało im się rozprowadzić Alana w taki sposób, że nikt nie był w stanie mu zagrozić.

Jest to pierwsze od 3 lat zwycięstwo Alana Banaszka, ostatnio wygrał Memoriał Henryka Łasaka 2017. Dzięki temu wynikowi Mazowsze Serce Polski zakończyło turecką eskapadę z dwoma zwycięstwami.


W greckim wyścigu peleton miał do pokonania 186 kilometrów w okolicach miast Rodos. W pierwszej części był do pokonania 9,2-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 4,9 %, ale nie miał on wpływu na przebieg rywalizacji.

Na ulicach Rodos doszło do finiszu, w którym najlepiej spisał się Erlend Blikra. Ekipa Mazowsze Serce Polski nie posiadała w swoich szeregach klasycznego sprintera, więc jego obowiązki przejął Adrian Kurek. Przy pomocy Michała Podlaskiego udało mu się wywalczyć 7. pozycję.

W dniach 6-8 marca zawodnicy Mazowsze Serce Polski wystartują w kolejnym greckim wyścigu, tym razem będzie to etapówka International Tour of Rhodes.

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.